poniedziałek, 8 listopada 2021 16:08

Kraków. Wypadek na Brzeskiej. Kierowca zakleszczony we wraku, pomagał śmigłowiec

Autor Marzena Gitler
Kraków. Wypadek na Brzeskiej. Kierowca zakleszczony we wraku, pomagał śmigłowiec

Do poważnego wypadku doszło dziś po godz. 12 na ul. Brzeskiej, prowadzącej z Krakowa do Niepołomic. Po zderzeniu z betoniarką, służby wycinały z wraku zakleszczonego kierowcę furgonetki, który śmigłowcem trafił potem do szpitala.

Do poważnego wypadku doszło dziś tuż po południu na granicy Krakowa i Niepołomic. Po zderzeniu z betoniarką, dostawczak uderzył w przydrożny słup.

Po zderzeniu furgonetki z betoniarką, we wraku uwięziony został kierowca mniejszego samochodu. Do uwolnienia zakleszczonego mężczyzny ze zniszczonego fiata użyto dwa zestawy narzędzi hydraulicznych, w tym jeden z niedawnych zakupów w ramach Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa - poinformowała strona Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie, które też opublikowała zdjęcia z wypadku.

Dziś, po godzinie 12, na ulicy na Brzeskiej w Krakowie, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem furgonu i ciężarowego...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Poniedziałek, 8 listopada 2021

Rannego do szpitala przetransportował śmigłowiec LPR.

Na ulicy Brzeskiej w obu kierunkach utworzyły się gigantyczne korki. W zabezpieczeniu miejsca wypadku i udzieleniu pomocy poszkodowanemu wzięli udział strażacy z JRG PSP w Krakowie i Wieliczce oraz OSP Wolica, Wyciąże, Kościelniki, Wróżenice, Przylasek Rusiecki i Niepołomice i dwie załogi pogotowia. Na miejsce przybyła policja i biegły sądowy.

fot. Fb. Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie

Kraków

Kraków - najnowsze informacje