środa, 12 stycznia 2022 14:45

Kraków: Zabili dla złotych monet. Grozi im dożywocie

Autor Mirosław Haładyj
Kraków: Zabili dla złotych monet. Grozi im dożywocie

9 grudnia i 6 stycznia policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 26 i 34-latka podejrzanych o dokonanie zabójstwa na tle rabunkowym.

5 grudnia na jednym z osiedli w Nowej Hucie doszło do zabójstwa 30-letniego mężczyzny. Z mieszkania ofiary zniknęła gotówka oraz złote monety. Dwa dni później, zwłoki mężczyzny znaleźli jego znajomi, którzy przyszli go odwiedzić. Natychmiast poinformowali o tym fakcie krakowską Policję.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie rozpoczęli śledztwo w sprawie sprawcy zabójstwa. Już po czterech dniach kryminalni namierzyli potencjalnego sprawcę i pojechali do jednego z mieszkań w Podgórzu, gdzie, jak ustalili, miał ukrywać się podejrzewany mężczyzna. Po przyjeździe na miejsce policjanci zauważyli przed jednym z bloków poszukiwanego przez nich 26-latka. Mężczyzna na widok policjantów próbował uciec, a podczas zatrzymania był agresywny, wyraźnie pobudzony, stawiał czynny i bierny opór, naruszając nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanego, gdzie znaleźli i zabezpieczyli przedmioty, które potwierdziły udział mężczyzny w zdarzeniu. Policjanci natrafili również na znaczne ilości środków odurzających.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa, w związku z rozbojem za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 26-letni mieszkaniec Krakowa odpowie także za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz czynną napaść na funkcjonariuszy.

11 grudnia krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec mężczyzny areszt na 3 miesiące.

Współsprawca

W toku dochodzenia kryminalni, ustalili także, że w sprawę zabójstwa z Nowej Huty może być również zamieszany 34-latek mieszkający na co dzień poza granicami Polski. W miniony czwartek (6 czerwca) policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie na terenie katowickiego lotniska zatrzymali poszukiwanego. 34-latek został przewieziony do Krakowa, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa, w związku z dokonanym rozbojem - za co grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

7 stycznia krakowski sąd, w oparciu o zebrany materiał dowodowy, przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta i zastosował wobec 34-latka areszt na 3 miesiące, który może być później przedłużony do czasu sądowego finału tej sprawy.

Video i inf.: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje