poniedziałek, 6 września 2021 05:41

Kraków. Zaskoczeni? Michał Szpak zaśpiewał na Rynku

Autor Marzena Gitler
Kraków. Zaskoczeni? Michał Szpak zaśpiewał na Rynku

Michał Szpak zaśpiewał wczoraj w południe na Rynku Głównym w Krakowie. Występ był hołdem dla Freddiego Mercurego, który obchodziłby w niedzielę 75 urodziny.

Michał Szpak zaśpiewał fragment Bohemian Rapsody, a rozpoczął na tarasie Sukiennic od charakterystycznego dla Freddiego muzycznego dialogu z zaskoczoną publicznością na płycie Rynku. Wtórował mu - niczym krakowski hejnał - dźwięk trąbki, który powtarzał zaśpiewaną przez niego frazę. Potem już u stóp Sukiennic wraz z zespołem wykonał kultowy utwór zmarłego w 1991 roku artysty, którego 30 rocznica śmierci minie 24 listopada z udziałem zespołu Queen Symfonicznie.

Szpak nawiązał też wizerunkiem do słynnego wokalisty, który malował sobie paznokcie lewej ręki. Polska gwiazda tym razem zaskoczyła fanów długimi tipsami na dłoni, której paznokcie lakierował zwykle Mercury.

Występ, choć zaskoczył wielu, nie był jednak improwizacją. Sam Szpak zapowiedział go dzień wcześniej na swoim fanpejdżu, choć nie do końca zdradził szczegóły o co chodzi. Po prostu zaprosił na Rynek na godz. 11.

Artyści, wyłaniając się kolejno z tłumu, wykonali na Krakowskim Rynku najbardziej kultowe utwory Freddiego Mercury’ego. Zebrani klaskali do rytmu „We will rock you” i wtórowali przy wykonaniu „Bohemian Rhapsody”. Wszystko po to, by w dniu, w którym lider zespołu Queen obchodziłby 75. urodziny, oddać mu hołd i podziękować za odwagę do swobodnego wyrażania siebie, jaką tchnął w muzyków kolejnych pokoleń.

Freddie Mercury to nie tylko muzyczna ikona. To człowiek, który z niespotykaną odwagą przetarł dla nas pewnego rodzaju szlak. Jego występy i cała twórczość do dziś dodają mi otuchy, tej scenicznej, muzycznej i życiowej. Odnoszę wrażenie, że wiadomość od Freddiego o tym, że naprawdę możemy być kimkolwiek chcemy, jest niezwykle istotna, zwłaszcza teraz. I za to, przy okazji rocznicy jego urodzin, chcemy mu podziękować” - mówi Michał Szpak

Ci, którzy przyszli na zaproszenie artysty i ci, którzy przypadkiem byli świadkami minikoncertu, krakowianie i turyści, przyjęli występ entuzjastycznie i śpiewali razem z Michałem Szpakiem. "Ale to były emocje! Śpiewanie na żywo na krakowskim rynku Bohemian Rhapsody razem z QueenSymfonicznie to jedna z najlepszych przygód ostatnich miesięcy. Dzięki FilmBox Polska Freddie forever" - podsumował Szpak na Facebooku.

Ale to były emocje! Śpiewanie na żywo na krakowskim rynku Bohemian Rhapsody razem z @QueenSymfonicznie to jedna z...

Opublikowany przez Michała Szpaka Niedziela, 5 września 2021

Niezwykły muzyczny flash mob na krakowskim runku z udziałem Michała Szpaka i zespołu Queen Symfonicznie zorganizował FilmBox Premium HD, reklamując przy tym film Bohemian Rhapsody dostępny na jego kanale.

Oscarowa produkcja opowiada historię wokalisty, który przełamując stereotypy i konwencje, zdobył uwielbienie niezliczonych fanów na całym świecie. W filmie zobaczymy kompletną opowieść o zespole, od niełatwych początków kapeli, przez eksperymenty nad debiutancką płytą, trasy koncertowe, aż po triumfalny powrót Queen na Live Aid w 1985 roku, na którym zrodziło się legendarne „Ay-oh”.

Wydarzenie wsparli: Miasto Kraków, Muzeum Narodowe w Krakowie i Hard Rock Cafe Kraków.

Michał Szpak zaśpiewał na Rynku w Krakowie
Michał Szpak zaśpiewał na Rynku w Krakowie / Fot.: Szymon Adamczyk / Filmbox Premium HD

Fot.: Filmbox Premium HD /  Szymon Adamczyk

Kraków

Kraków - najnowsze informacje