piątek, 4 września 2020 07:39

Kraków: Zatrzymano 3 mężczyzn za przestępstwa narkotykowe. Co im grozi?

Autor Justyna Niemiec
Kraków: Zatrzymano 3 mężczyzn za przestępstwa narkotykowe. Co im grozi?

W rejonie Krowodrzy kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie zatrzymali 3 mężczyzn, posiadających substancje odurzające oraz 415 000 zł gotówki, która prawdopodobnie była ich zarobkiem. Wszyscy odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Funkcjonariusze, będąc na patrolu w rejonie dzielnicy Krowodrza, zauważyli spacerującego 26-latka, który z posiadanych przez nich informacji miał posiadać nielegalne substancje. Podczas kontroli osobistej, znaleziono przy nim ponad 6 gramów marihuany. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany, a policjanci udali się do jego mieszkania w celu przeszukania go pod kątem narkotyków.

W miejscu zamieszkania kryminalni ujawnili i zabezpieczyli narkotyki oraz ponad 98 tysięcy złotych w gotówce. Funkcjonariusze idąc za dalszym tropem uzyskali informacje, gdzie przebywał ostatnim czasie 26-latek – pod jednym z adresów w rejonie Azorów. Na miejscu policjanci zastali 19-latka oraz 27-latka oraz ujawnili blisko 1800 gramów marihuany, prawie 520 gramów amfetaminy, ponad 97 gramów mefedronu, 23 gramy MDMA, 295 tabletek ecstasy, 4 telefony komórkowe oraz 8 wag elektronicznych. Dodatkowo zabezpieczono ponad 317 tysięcy złotych oraz gotówkę w obcej walucie. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Za udzielanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków, 26- i 19-latkowi grozi kara 12 lat pozbawienia wolności. Obaj zatrzymani otrzymali dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zastosowano poręczenie majątkowe.

Natomiast 27- latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara 10 lat więzienia. Wobec niego zastosowano dozór policyjny.

Info i foto: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka