wtorek, 18 października 2022 08:03

Kraków. Znany aktor pod wpływem alkoholu potrącił motocyklistę i próbował uciec? [AKTUALIZACJA]

Autor Mirosław Haładyj
Kraków. Znany aktor pod wpływem alkoholu potrącił motocyklistę i próbował uciec? [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17 października) na Alei Mickiewicza w Krakowie. Jerzy S., po tym jak zahaczył motocyklistę swoim samochodem odjechał z miejsca zdarzenia. Tłumaczył policji, że nie zauważył całej sytuacji. Aktor był nietrzeźwy.

W poniedziałek (17 października) po godzinie 17:00 w Krakowie znany aktor uderzył swoim lexusem w łokieć motocyklisty, powodując jego upadek. Jerzy S. miał odjechać z miejsca zdarzenia, ponieważ, jak tłumaczył policji, nie zauważył całej sytuacji. 75-letni aktor zatrzymał się po tym, jak drogę zajechał mu sam poszkodowany. Policja potwierdziła, że nie doszło do wypadku, a 44-letni motocyklista nie odniósł obrażeń, udał się jednak do szpitala na kontrolę.

Interweniujący funkcjonariusze, po dotarciu na miejsce, przebadali kierowców na obecność alkoholu i stwierdzili, że aktor był nietrzeźwy. Wydmuchał 0,34 mg/l alkoholu (co daje 0,7 promila alkoholu we krwi) z tendencją spadkową. Jerzy S. tłumaczył, że wypił dwie lampki wina u znajomych. Aktorowi zatrzymano prawo jazdy.

Sprawą zajmie się prokuratura. Jerzy S. może odpowiedzieć za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym.

Jeżeli ewentualne obrażenia motocyklisty okażą się niegroźne (uszczerbek na zdrowiu nie będzie trwał dużej niż siedem dni), to sprawa ewentualnego oddalenia się z miejsca potrącenia nie będzie dla aktora obciążająca i całe zdarzenie zostanie potraktowane nie jako przestępstwo a wykroczenie.

Inf.: TVP Info. RMF24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje