wtorek, 7 grudnia 2021 09:25

Krakowskie uczelnie przechodzą na nauczanie zdalne

Autor Marzena Gitler
Krakowskie uczelnie przechodzą na nauczanie zdalne

Krakowskie uczelnie wyższe zrzeszone w Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa (KRSWK) od od 20 grudnia do 9 stycznia przechodzą na nauczanie zdalne. Zmiana dotyczy okresu świątecznego i wynika z chęci ograniczenia kontaktów z powodu zagrożenia zakażeniami koronawirusem.

Przejście na nauczanie zdalne zdaniem zarządzającego tę zmianę rektora UJ prof. Jacka Popiela "wpłynie na poprawę bezpieczeństwa członków Wspólnoty Uczelni i ich rodzin w trakcie świąt, a także na identyfikację ewentualnych zachorowań na COVID-19 przed powrotem na Uczelnię i tym samym umożliwi kontynuowanie nauki w formie stacjonarnej."

W komunikacie, który został opublikowany na stronie UJ podkreśla się, że zmiana dotyczy okresu przed- i poświątecznego. "Decyzja ta umożliwi optymalne wykorzystanie całego dnia zajęć dydaktycznych we wspomnianych okresach, w których zwyczajowo i tak zapewne byłyby udzielane dni/godziny rektorskie/dziekańskie na wnioski samorządów studenckich, argumentowane głównie kłopotami logistycznymi studentów zamiejscowych. Jest to zatem również forma wsparcia dla studentów i doktorantów w zaplanowaniu ich wyjazdów bez obciążania czasu przeznaczonego na normalny tok studiów" - czytamy w dokumencie.

Wykazy zajęć mają się pojawić po 10 grudnia. Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa obejmuje największe krakowskie uczenie min.: UJ, AGH, UP, UEK, PWSZ, AWF, PK, UR, UP JPII, ASM i AM, Ignatianum, KA im. Frycza - Modrzewskiego. Dotyczy to również zrzeszonych w kolegium uczelni w Sanoku, Nowym Targu i Tarnowie. Zmiana nie obejmie jedynie Collegium Medicum.

fot. UJ

Kraków

Kraków - najnowsze informacje