piątek, 13 marca 2020 10:16

Krążki ścierne - jakie wybrać?

Autor Głos 24
Krążki ścierne - jakie wybrać?

Krążki ścierne zapewniają możliwość skutecznej obróbki wielu materiałów. Jak wybrać odpowiedni rodzaj krążków? Z czego są wykonane i jak dopasować ich tym do rodzaju wykonywanych prac?

Każdy majsterkowicz doskonale wie, jak ważnym elementem prac reperacyjnych, konstrukcyjnych, czy regeneracyjnych są narzędzia. Krążki ścierne to jedne z najczęściej używanych akcesoriów. Są niezbędne przede wszystkim na etapie wykończeniowym. Ich zadaniem jest wyrównanie powierzchni, co ma ogromny wpływ nie tylko na estetykę, ale i funkcjonalność danego przedmiotu. W przeciwieństwie do klasycznego papieru ściernego, krążki stosuje się do automatycznej obróbki. Ich końcówki montuje się na szlifierce, dzięki czemu mamy możliwość wygodnej i szybkiej pracy. Zanim jednak przystąpimy do działania, powinniśmy wiedzieć, jak dopasować rodzaj krążka do wybranej powierzchni. Krążki filcowe, fibrowe, na rzep? Które sprawdzą się najlepiej?

Krążki ścierne — do czego służą?

Krążki ścierne mogą mieć wiele zastosowań. Zależnie od wybranej końcówki, mamy możliwość osiągnięcia zupełnie różnych rezultatów. Jednak krótko definiując, akcesoria te służą przede wszystkim do polerowania materiałów. Bardzo często używa się ich także do oczyszczania powierzchni ze stałych zabrudzeń oraz nieczystości, takich jak na przykład rdza. Co więcej, krążki ścierne są również niezbędne do wyrównywania pokrycia obrabianych elementów. Ich umiejętne użycie pozwala przygotować materiał do dalszych etapów pracy, czyli między innymi malowania, czy lakierowania.

Rodzaje krążków ściernych

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów krążków ściernych. Różnią się one między sobą zarówno sposobem montażu, przeznaczeniem, jak i samym materiałem, z którego są wykonane. Ze względu na łatwość użytkowania, przy kupnie krążków warto zwrócić uwagę przede wszystkim na mocowanie. Wśród najpopularniejszych i najczęściej stosowanych znajdują się przede wszystkim te naklejane oraz krążki rzep. Te ostatnie wyróżniają się swą funkcjonalnością, ponieważ zmiana końcówek jest wtedy niezwykle prosta.

Jakie krążki ścierne wybrać — dopasowanie do materiału

Bardzo ważne, by krążki ścierne dopasować odpowiednio do materiału oraz efektu, jaki chcemy uzyskać. Warto zapoznać się więc z informacjami dostępnymi w artykule https://www.gostynin24.pl/index.php/publicystyka/item/3367-jak-wybrac-i-odpowiednio-dostosowac-do-czynnosci-krazki-scierne. Przy pomocy krążków, możemy nie tylko wyszlifować i wyrównać powierzchnie, ale i ją wypolerować. Do tego przeznaczone są między innymi krążki filcowe, które doskonale wygładzają obrabiany materiał.

Produkty ścierne wykorzystuje się przede wszystkim przy remontach, renowacjach i w przemyśle meblowym. Najczęściej szlifierki używane są dziedzinie stolarstwa. Zależnie od rodzaju drewna, należy wybrać inne krążki ścierne. Na ten temat dowiemy się więcej na stronie https://artelis.pl/artykuly/75930/Jakie-krazki-scierne-wybrac-do-drewna.

Styl Życia - najnowsze informacje