niedziela, 28 kwietnia 2024 10:04

Kto wie, może wśród nich jest drugi Beethoven? Konkurs młodych instrumentalistów w Starym Sączu

Autor Patryk Trzaska
Kto wie, może wśród nich jest drugi Beethoven? Konkurs młodych instrumentalistów w Starym Sączu

Nowosądeckie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari rozbrzmiewało talentem podczas przesłuchań do XXIX Powiatowego Konkursu Młodych Muzyków Instrumentalistów. Wydarzenie, które odbyło się pod patronatem starosty Marka Kwiatkowskiego, przyciągnęło uwagę zarówno młodych muzyków, jak i miłośników sztuki.

W przesłuchaniach wzięło udział imponujące 60 osób, które zaprezentowały swoje umiejętności w grze na różnorodnych instrumentach, takich jak trąbka, skrzypce, gitara klasyczna i elektryczna, glukofon oraz perkusja. Jury w składzie: Krzysztof Madziar, Paweł Miśkowicz, Piotr Krzywdziński i Jarosław Kuśnierz mieli nie lada wyzwanie, oceniając każdego z uczestników.

Drugiego dnia przyszedł czas na kolejne 94 talenty, które ścierały się w grze na flecie, klarnecie, dwojnicy, saksofonie, akordeonie, heligonce oraz fortepianie. Jury w zmienionym składzie: Krzysztof Madziar, Renata Gierczyk, Zbigniew Kogut oraz dr hab. Stanisław Strączek, miało okazję do wysłuchania różnorodnych repertuarów i wyłonienia prawdziwych mistrzów.

Teraz nadszedł czas na decydującą fazę konkursu - uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, które odbędzie się 6 maja 2024 roku w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.

inf/fot. Powiat Nowosądecki

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka