czwartek, 17 sierpnia 2017 17:13

Kultowa trasa koncertowa z finałem w Żywcu

Autor Redaktor Techniczny
Kultowa trasa koncertowa z finałem w Żywcu

To już 8. trasa Męskiego Grania! Od 2010 roku sponsorowana przez Żywiec impreza muzyczna przyciąga tysiące fanów. „Męskie Granie" łączy, bowiem, różnie style i gatunki muzyczne, przełamuje konwencje i wprowadza nową jakość na polskiej scenie, a każdy koncert wypełnia niepowtarzalna energia. Każdy koncert charakteryzuje się mieszanką różnych stylów, gatunków i osobowości scenicznych oraz wyjątkowością wykonań, które można usłyszeć tylko podczas trasy. Zwyczajowo zwieńczy ją wielki finał 26 sierpnia br. w Amfiteatrze Pod Grojcem.

W ubiegłym roku do Żywca na finał przybyło aż 9 tysięcy widzów! W tym roku, w Żywcu, na dwóch scenach wystąpią:
Scena główna; Brodka, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Grubson, Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC 2.0, Ørganek.
Druga scena (Ż); Bownik, Paweł Domagała, Heart&Soul, Sorry Boys.


BRODKA
Pierwszy album wydała w 2004 roku mając zaledwie 17 lat i już wtedy dostała nominację do Paszportu Polityki w kategorii ESTRADA. Po wydana sześć lat później „Grandzie” nikt już nie ma wątpliwości, że miejsce Moniki Brodki jest na szczycie. Płyta uzyskała status podwójnej platyny, a artystka została nagrodzona trzema Fryderykami (9 nominacji). W 2012 roku poszła za ciosem, nagrywając fenomenalny minialbum „LAX”, którym pokazała się z zupełnie nowej, roztańczonej strony, a ci, którzy widzieli ją na koncertach, wiedzą, że po Monice spodziewać się można właściwie wszystkiego – zniewalających refrenami piosenek, rytmów klubowych i alternatywnych poszukiwań. Kolejną płytą znów zaskoczyła. Najnowsza „Clashes" to album utkany z kontrastów. Posępne, kościelne organy i pełen wigoru punk rock, teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, ale i o kuszącej otchłani śmierci. Album, wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy Noah Georgesona (znanego ze współpracy z Devendrą Banhartem, Joanną Newson czy The Strokes), ukazał się w maju 2016 nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. A Brodka zaprezentowała już swoje nowe sceniczne wcielenie m. in. na festiwalach OFF w Katowicach, Spring Break w Poznaniu, Colours of Ostrava w Czechach, SXSW w Austin, USA, a także na trasie 10 koncertów w Wielkiej Brytanii.
(źródło:Muzyka.Onet.pl)

COMA
Zespół jest znany fanom muzyki przede wszystkim z energetycznych i widowiskowych koncertów, łączących w sobie elementy poezji, muzyki, teatru i filmu.
Grupa powstała w 1998 r. W maju 2004 r. wydała swój pierwszy album pt. „Pierwsze Wyjście z Mroku”, który został bardzo ciepło przyjęty przez krytyków, branżę i, co najważniejsze, przez publiczność. Płyta została nagrodzona m.in Fryderykiem w kategorii: Album Roku – Rock. W tym samym roku COMA została laureatem 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przez kolejne lata zespół wydał pięć płyt studyjnych, z których trzy pokryły się platyną, oraz trzy wydawnictwa koncertowe (Platynowa i Złota Płyta). Zespół otrzymał za każdy z polskich albumów studyjnych statuetkę Fryderyka w kategorii Album Roku - Rock, oraz w kategorii: Zespół Roku i Wokalista Roku – Piotr Rogucki. COMA wydała dwa albumy angielskojęzyczne: “Excess” oraz “Don’t Set Your Dogs On Me”, które ukazały się na całym świecie. Wokalista zespołu - Piotr Rogucki, także aktor - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Kazimierza Solskiego w Krakowie, jest zdobywcą wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej.
Skład zespołu: Dominik Witczak – gitara, Marcin Kobza – gitara, Rafał Matuszak – bas, Adam Marszałkowski – perkusja, Piotr Rogucki – wokal.

FISZ EMADE TWORZYWO
W ciągu ostatnich 15. lat wydali 10 płyt utrzymanych w bardzo różnorodnej stylistyce. Jako pierwsi na takim poziomie wprowadzili w polskim hip-hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starają się jednak by wszystkie ich produkcje łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie. Występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie, wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/Indie/Alternatywa.

GRUBSON
Tomasz Iwanca, czyli GrubSon, zaczął tworzyć już na przełomie lat 1997-1998. Uchodzi za jedną z najjaśniejszych eminencji polskiego rapu. Ale Grubson na taki przydomek uczciwie sobie zapracował, m.in. pięcioma albumami, z których trzy są złote, a jeden platynowy. Teledyski, które ten 31-letni muzyk nagrywa, obejrzały już miliony internautów (źródło: www.wroclaw.pl)

OBYWATEL GC 2.0
To „Koncert - Projekt Specjalny”, który będzie pewnego rodzaju hołdem złożonym Grzegorzowi Ciechowskiemu, a którego kanwą będzie album „TAK! TAK!” z roku 1988. Kierownikiem muzycznym i głównym aranżerem będzie znakomity producent Andrzej Smolik. W roli wokalistów pojawią się: Mela Koteluk, Piotr Rogucki, Błażej Król oraz SKUBAS. Obywatel GC to zespół założony przez Grzegorza Ciechowskiego w 1986 roku, w którego skład na przestrzeni sześciu lat działalności wchodzili też m.in. Jan Borysewicz, Wojciech Karolak, Krzysztof Ścierański i Jose Torres.
(źródło: wyborcza.pl)

ØRGANEK
Tomasz Organek, wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań. Jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej sceny. Mistrzowsko miesza gatunki i pokazuje, że w muzyce warto iść własną ścieżką. Jest liderem i założycielem kwartetu ØRGANEK w 2014 roku albumem „Głupi osiągnął status platynowej płyty i dał zespołowi nominację do Fryderyka 2015 za Najlepszy Album Roku. Drugi album „Czarna Madonna“ (2016) osiągnął status złotej płyty i w 2017 roku zdobył dwa Fryderyki .

MĘSKIE GRANIE ORKIESTRA
Niepokorni i niepowtarzalni. Oryginalni i niekonwencjonalni. Artyści z krwi i kości. Mieszają style, łączą gatunki, szukają własnej drogi. Muzycy, którzy nie oglądają się na innych, lecz sami tworzą trendy.

BOWNIK
Zespół BOWNIK tworzy trzech warszawskich muzyków, którzy że reprezentują szeroko pojętą scenę alternatywną. W 2016 roku zespół wystąpił na Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu… Pierwszy raz pod nazwą BOWNIK zaprezentowali się warszawskiej publiczności w lipcu, jako support Milky Chance. Na minialbumie, który ukazał się 7 października, znalazło się 7 podsumowujących dotychczasową działalność BOWNIKA utworów, których brzmienie odświeżył Envee. Obecnie muzycy pracują nad kolejnym albumem, którego można spodziewać się jesienią i w przeciwieństwie do poprzednika, w całości będzie zaśpiewany po polsku. Zapowiada go singiel „Delfina”
Skład zespołu: Michał Bownik - wokal, gitara elektryczna, Adam Półtorak – samplery, Andrzej Siwoń - gitara basowa, chórki
(źródło: www.kinkyowl.pl)

PAWEŁ DOMAGAŁA
to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów młodego pokolenia. Kolejną pasją młodego aktora jest muzyka.
- Pisze i wykonuje swoje piosenki od wielu lat, spełniając się w artystycznie również na tym polu. „Opowiem Ci o mnie” to długo wyczekiwany debiutancki album Pawła Domagały. Album, bardzo intymny, osobisty, niepozbawiony jednak świeżych popowych melodii...
Jeśli chodzi o brzmienie i charakter muzyki – wbrew temu, co można by zakładać – nie jest to piosenka aktorska. Więcej można tu odnaleźć dźwięków pokrewnych twórczości Johna Mayera, Dave Matthews Band czy Mamford and Sons. Album “Opowiem Ci o mnie” ukazał się jesienią 2016 i spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, uzyskując status Złotej Płyty. Singiel „Jestem tego wart” był wyświetlony na YouTube już blisko 6,5 mln razy.
(źródło: tvp.info)

SORRY BOYS
Zespół powstał w Warszawie z inicjatywy Tomasza Dąbrowskiego i Piotra Blaka, do których dołączyła charyzmatyczna wokalistka Bela Komoszyńska. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” ukazała się jesienią 2010 roku i zebrała znakomite recenzje. Kolejne wydawnictwo SORRY BOYS „Vulcano”, wydane zostało trzy lata później i zostało uznane za jeden z najlepszych polskich albumów 2013. Płyta ugruntowała pozycję zespołu jako nowatorskiego i niebojącego się sięgać po nieoczywiste rozwiązania muzyczne.
W roku 2016 muzycy zaprezentowali najnowszy album „Roma”…Wydawnictwo przyniosło zespołowi nominację do Fryderyka 2017 w kategorii „Album Roku - Muzyka Alternatywna” i przysporzyło wielu nowych fanów, a singiel „Zwyczajne Cuda” dotarł do pierwszej dziesiątki Listy Przebojów Trójki.
Skład zespołu: Bela Komoszyńska – wokal, instrumenty klawiszowe, Tomasz Dąbrowski – gitara, Piotr Blak – gitara, instrumenty klawiszowe, Maciej Gołyźniak - perkusja
(źródło: uwlonijmuzyke.pl)

HEART&SOUL
Gratka dla fanów ambitnych i lekko eksperymentalnych brzmień. Kolektyw polskiej sceny alternatywnej, złożony z artystów o wyrazistych osobowościach. Grupa utworzona przez Bodka Pezdę (m.in. Agressiva 69, 2Cresky) i Sławka Leniarta oraz zaproszonych do studia: Łukasza Lacha z L. Stadt, Belę Komoszyńską z Sorry Boys, Patti Yang, Hannę Marowską z Hanimal i Justynę Kabałę… Podczas Męskiego Grania zaprezentują utwory z ostatniego albumu „Missing Link”… (źródło: allaboutmusic.pl)

Żywiec - najnowsze informacje

Rozrywka