wtorek, 6 grudnia 2022 08:19

Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku

Autor Artykuł sponsorowany
Kupno mieszkania od dewelopera krok po kroku

Jak przebiegają poszczególne etapy zakupu nieruchomości od dewelopera i jak się do nich przygotować?
Chcesz nabyć mieszkanie z pierwszej ręki? Nie znasz się na budowlance i masz pewne obawy, że nie zauważysz niedoróbek lub zapomnisz dopytać o coś bardzo istotnego? Sprawdź, jak kupić mieszkanie od dewelopera bez ryzyka oraz jak bezpiecznie przebiegają odbiory mieszkań Kraków?

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

  1. Określ swoje możliwości finansowe - planując nabyć nieruchomość, rozpocznij od ustalenia, na ile możesz sobie pozwolić. Podsumuj swoje oszczędności i sprawdź zdolność kredytową.
  2. Sprecyzuj oczekiwania - wypisz przybliżone lokalizacje, które Cię interesują, metraż, liczbę pokoi, wymaganą infrastrukturę, a także inne kwestie mające dla Ciebie znaczenie.
  3. Wybierz oferty i sprawdź dewelopera - jeżeli wyselekcjonujesz interesujące Cię nieruchomości, dowiedz się czegoś o deweloperze, który je sprzedaje. Istotne jest doświadczenie, brak długów, potwierdzenie, że nie toczy się przeciwko niemu postępowanie egzekucyjne.
  4. Spotkaj się z deweloperem - upewnij się, że dysponuje on prawem do nieruchomości, posiada wszystkie niezbędne dokumenty, pozwolenie na budowę itp. Sprawdź księgę wieczystą mieszkania. Poproś o szczegóły dotyczące standardu wykończenia lokalu, datę ostatecznego oddania go do użytku, warunki umowy, cenę i ewentualne koszty dodatkowe np. w postaci opłat za miejsce parkingowe, garaż, komórkę itp.
  5. Podpisz umowę deweloperską - wraz z jej podpisaniem należy wpłacić zadatek.
  6. Odbiór mieszkania Kraków - podczas tego spotkania warto mieć przy sobie zaufaną osobę, która pomoże ocenić jakość wykonanych prac i stopień wywiązania się dewelopera z ustaleń.
  7. Podpisanie umowy przenoszącej własność - ma ona formę aktu notarialnego i ostatecznie uczyni Cię właścicielem mieszkania.

Odbierz mieszkanie od dewelopera z profesjonalistą

Odbiory mieszkań z pomocą wyspecjalizowanych inżynierów staje się coraz popularniejsze. Pozwala uniknąć wpadek, które wiążą się potem z niedogodnościami związanymi z użytkowaniem mieszkania, albo z konsekwencjami finansowymi. Osoba z doświadczeniem dysponuje odpowiednią wiedzą z zakresu norm, przepisów, a także sprzętem umożliwiającym przeprowadzenie kontroli odbieranego lokalu.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje