sobota, 7 maja 2022 08:16

Zderzenie trzech samochodów. Jedna osoba trafiła do szpitala

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Zderzenie trzech samochodów. Jedna osoba trafiła do szpitala

5 maja o godzinie 16:43 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Łącko zostały wezwane do działań w Łącku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia trzech samochodów. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia samochody blokowały pas jezdni w kierunku centrum Łącka. Kierujący opuścili pojazdy o własnych siłach i nie doznali żadnych obrażeń. W trakcie działań jedna z uczestniczek zdarzenia zgłosiła dolegliwości bólowe. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, a kobiecie udzielono pomocy.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego na drodze, odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych samochodach oraz usunięciu płynów eksploatacyjnych jakie wyciekły z jednego z pojazdu na jezdnie przy użyciu sorbentu. Osobę poszkodowaną przekazano ratownikom medycznym pogotowia ratunkowego. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala.

Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez policję zepchnięto samochód marki Peugeot poza drogę w miejsce bezpieczne. Samochód Audi A3 odjechał na kołach, natomiast samochód Audi A5 został zabrany przez lawetę. Z drogi usunięto pozostałości powypadkowe.

Działania strażaków trwały dwie godziny.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje