wtorek, 5 października 2021 10:10

Tak Lanckorona promowała aktywny wypoczynek

Autor Mirosław Haładyj
Tak Lanckorona promowała aktywny wypoczynek

1 października w Lanckoronie odbył się XIII Bieg na Orientację Uczestników i Kadry OHP Województwa Małopolskiego pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lanckorona.

Zawodnicy mieli do pokonania około 2,5 kilometrową trasę wiodącą zabytkowymi uliczkami Lanckorony. Punkty kontrolne znajdowały się na lanckorońskim Rynku, przy kościele oraz cmentarzu. Na pierwszym z nich należało rozwiązać logiczną łamigłówkę, na drugim wyciąć lanckorońską wycinankę, a na trzecim wykonać precyzyjne i celne rzuty. Miedzy punktami kontrolnymi drużyny wykonywały zadania zgodnie z poleceniami na karcie biegu.

Uwieńczeniem zawodów było wręczenie uczestnikom pucharów i medali ufundowanych przez Wójta Gminy Lanckorona Tadeusza Łopatę oraz nagród przez Kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania MWK OHP Ewę Opałek-Śnieg. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal z rąk wójta oraz folder promocyjny Gminy Lanckorona.

Bieg miał na celu promowanie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz ukazanie uroku Lanckorony. Organizatorem Biegu był 6-5 Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Lanckoronie.

Inf. i foto: UG Lanckorona

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje