środa, 30 czerwca 2021 07:34

Laskowa. To inwestycja ważna dla mieszkańców, ale też samorządowców. Wojewoda wydał ZRIDP

Autor Aleksandra Tokarz
Laskowa. To inwestycja ważna dla mieszkańców, ale też samorządowców. Wojewoda wydał ZRIDP

Laskowa w gminie Limanowa - to tu niebawem rozpocznie się ważna nie tylko dla mieszkańców, ale także dla samorządowców, inwestycja. Wojewoda małopolski wydał właśnie zezwolenia na jej realizację. Inwestorzy: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich mogą przystępować do prac, ponieważ decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności.

W Laskowej Zarząd Dróg Wojewódzkich zrealizuje inwestycję pn. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 965 odc. 210 w km 5+866.00 do km 6+073.00 wraz z infrastrukturą techniczną.

W ramach zadania nastąpi zabezpieczenie osuwiska wraz z odbudową DW965 odc. 210 od km 5+915 do km 5+945, która jest częścią szerszego zamierzenia budowlanego, obejmującego modernizację drogi wojewódzkiej DW 966 Wieliczka – Tymowa oraz drogi DW 965 Bochnia – Limanowa.

Tragiczny początek wakacji na drogach powiatu limanowskiego. Nie żyje pieszy
Tragiczny wypadek w Limanowej. Nie żyje 49-letni mężczyzna. Przechodził przez jezdnię w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych.

Rozbudowywana droga wojewódzka DW 965 zostanie poprowadzona po istniejącej trasie. Dotychczasowa funkcja użytkowa drogi pozostanie bez zmian, dodatkowo po stronie prawej, bezpośrednio przy jezdni zaprojektowano na całej długości ścieżkę pieszo-rowerową.

Na odcinku ponad dwustumetrowym powstanie zabezpieczenie osuwiska za pomocą 87 pali wierconych, gwoździ gruntowych i siatki stalowej.

fot. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Limanowa - najnowsze informacje