wtorek, 12 października 2021 08:19

Łatwy montaż zamków nawierzchniowych

Autor Artykuł sponsorowany
Łatwy montaż zamków nawierzchniowych

Myśląc nad własnym zabezpieczeniem cennych rzeczy zastanawiamy się w jaki sposób zwiększyć bezpieczeństwo swojego domu. I choć wiele drzwi na papierku spełnia wymagania i certyfikaty to jednak możemy odnieść wrażenie, że czegoś tutaj brakuje. Dobrym sposobem na zwiększenie własnego bezpieczeństwa może być zamontowanie zamków nawierzchniowych. Według statystyk jest to drugie najczęściej stosowane rozwiązanie zaraz za wpuszczanymi zamkami. Dzięki temu że są montowane na nawierzchni drzwi a nie wewnątrz mogą wyśmienicie tłumić ewentualne uderzenia w drzwi tym samym blokując próby włamania.

Dlatego warto kupić zamki nawierzchniowe montaż ich jest bardzo łatwy, nie wymaga szczególnych umiejętności oraz narzędzi. Warto jednak zwrócić uwagę na drzwi, ponieważ nie w każdych będzie możliwość montażu takiego zamka.
Producenci zadbali o to, abyśmy mogli wybrać jeden z kilku modeli takiego rozwiązania. Pierwszym modelem będzie zamek bębenkowy wierzchniowy z atestem. Charakteryzują się dodatkowo wzmocnioną konstrukcją co znacznie wpływa na utrudnienie włamania. Kolejną grupę, która cieszy się największą popularnością są zamki nawierzchniowe bez atestu. Nie posiadają dodatkowych wzmocnień, jednak mimo to są najczęściej wybierane również ze względu na ich cenę. To jednak nie wszytko, ponieważ w sklepie lub wraz z https://www.abc-zabezpieczen.pl/ możemy spotkać zamki z zapornicami, takie rozwiązanie pozwala na uchylenie drzwi na kilkanaście centymetrów ale jednocześnie chroni przed wtargnięciem niechcianych osób. Równie często spotykane są zamki bez-gałkowe, które uniemożliwiają zamknięcie drzwi od strony wewnętrznej. Do jego obsługi potrzebny jest klucz. Jego zamiennikiem jest zamek dwu-bębenkowy, którego cechą główną jest brak możliwości zamknięcia pomieszczenia od strony wewnętrznej bez posiadania klucza. Na jakich zasadach należy wybrać zamek? Po pierwsze musimy ustalić grubość drzwi w ten sposób dobierzemy odpowiadający grubości drzwi zamek. Później zostają tylko i wyłącznie nasze osobiste preferencje, czy model zamka czy klasa jego oporności na włamania.
Jest to jeden z najtańszych oraz jeden z najlepszych sposobów aby poprawić własne standardy bezpieczeństwa. Zamki wierzchniowe znajdziemy w wielu punktach, możemy również zamówić przez internet. Ich cena zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt złoty, natomiast gdy zdecydujemy się na zamki z atestem cena możne nieznacznie się zwiększyć.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje