wtorek, 13 sierpnia 2019 07:51

Lepsze warunki dla zwierząt w tarnowskim azylu

Autor Marzena Gitler
Lepsze warunki dla zwierząt w tarnowskim azylu

Koty w tarnowskim Azylu dla Psów i Kotów będą miały bardziej komfortowe warunki, gdyż zyskały większy boks. W placówce powstała także szczeniakarnia dla młodych psiaków.

Dotychczas koty miały swój boks, lecz teraz przeprowadzą się do większego i bardziej komfortowego. Nowe pomieszczenie ma wymiary 5 na 2,5 metra. Jest izolowane, w zimie ogrzewane, wyposażone w drapaki, półki i różnego rodzaju urządzenia do zabawy dla kotów. Do boksu przynależy duży, ogrodzony wybieg. Kontener sfinansowany został ze środków Azylu oraz dofinansowania z Urzędu  Miasta Tarnowa.

– Obecnie mamy dość sporo kotów, bo około dwudziestu – mówi Adrian Starzyk, kierownik Azylu. – Ale to typowe, w czerwcu i lipcu, zawsze trafia do nas dużo młodych kotków z wiosennych miotów.

W wydzielonej części kontenera powstała także szczeniakarnia – komfortowa, obszerna, z dużym, ogrodzonym, trawiastym wybiegiem, izolowana, ogrzewana zimą. Może tu zmieścić się nawet 20 szczeniaków. W drugiej części kontenera znajduje się odizolowana przestrzeń dla psów po rekonwalescencji.

To niejedyne zmiany w Azylu. Jak już informowaliśmy, w ostatnim czasie w placówce wydzielono miejsce na gabinet zabiegowy, dzięki czemu proste zabiegi pracownicy Azylu i weterynarze mogą wykonywać na miejscu, bez konieczności odwiedzania lecznicy dla zwierząt.

(ww) UMT

Tarnów - najnowsze informacje