poniedziałek, 15 czerwca 2020 10:36

Libiąż. Utrudnienia na ulicy Jaworowej

Autor Emilia Gara
Libiąż. Utrudnienia na ulicy Jaworowej

Remont odcinka na ul. Jaworowej w Libiążu zakłada wzmocnienie podbudowy i wymianę asfaltu. To droga powiatowa, ale gmina zdecydowała się dofinansować inwestycję, na którą czekali mieszkańcy.

Ostatni remont ul. Jaworowej w Libiążu miał miejsce dwa lata temu. W tym roku wyremontowany zostanie ostatni zniszczony odcinek od lasu w stronę centrum Libiąża. Wykonawcą prac jest wyłoniona w przetargu spółka Drog-Bud Alwernia. Zgodnie z umową ma czas na realizację inwestycji do końca sierpnia.

Prace rozpoczęły się tydzień temu. Jak informuje wykonawca od 16 do 30 czerwca zamknięty dla ruchu kołowego zostanie odcinek o długości ok. 1,5 km od ul. Myśliwskiej do skrzyżowania z ul. Astronautów.  

Dyrekcja Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie zapewnia, że dojazd do posesji będzie zapewniony dla mieszkańców przez cały czas. Mogą pojawić się jedynie chwilowe utrudnienia.

Choć ul. Jaworowa to droga powiatowa, gmina zdecydowała się dofinansować remont, na który od dawna czekali mieszkańcy. W budżecie zarezerwowano na ten cel 350 tys. zł.

Inf.: UM Libiąż

Chrzanów - najnowsze informacje