środa, 2 września 2020 11:08

Libiąż. Zebranie wiejskie w Żarkach. Sprawa kopalni Janina będzie jednym z punktów posiedzenia!

Autor Wiktoria Mitura
Libiąż. Zebranie wiejskie w Żarkach. Sprawa kopalni Janina będzie jednym z punktów posiedzenia!

7 września w hali łukowej z Żarkach odbędzie się zebranie wiejskie połączone ze spotkaniem w sprawie kopalni Janina. Pierwotnie spotkanie w sprawie kopalni było planowane osobno i miało się odbyć 27 sierpnia.

Zebranie wiejskie odbędzie się w poniedziałek 7 września o godz. 16.00 w hali łukowej w Żarkach (ul. Astronautów 3). Wśród zaproszonych gości są przedstawiciele spółki Tauron Wydobycie.

Pierwotnie spotkanie w sprawie kopalni było planowane osobno i miało się odbyć 27 sierpnia. Niestety, z przyczyn niezależnych od gminy, zostało odwołane. Ponieważ na 7 września zaplanowano zebranie wiejskie w Żarkach, zapadła decyzja, by zaprosić na nie także przedstawicieli Tauron Wydobycie SA. Działalność kopalni Janina będzie jednym z punktów posiedzenia.

Ponadto w porządku obrad zebrania wiejskiego w Żarkach jest uchwała dotycząca Funduszu Sołeckiego na 2021 r., przyjęcie wniosków do budżetu gminy Libiąż na 2021 rok,  sprawozdanie roczne z działalności Rady Sołeckiej i Sołtysa Żarek oraz wolne wnioski.

foto: Kopalnia Janina (Facebook)

Chrzanów - najnowsze informacje