środa, 5 maja 2021 09:29

Limanowa. Ruszają Punkty Szczepień Masowych

Autor Aleksandra Tokarz
Limanowa. Ruszają Punkty Szczepień Masowych

Już wkrótce działalność rozpoczną Powszechne Punkty Szczepień przeciw Covid-19, zlokalizowane na terenie Limanowej. - Naszym celem jest zaszczepienie jak największej liczby mieszkańców Limanowszczyzny – mówi burmistrz Władysław Bieda.

- Limanowski Dom Kultury wybrany został jako miejsce realizacji planu powszechnych szczepień  ze względu na odpowiednie warunki obiektu oraz jego dogodną lokalizację – mówi Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Ten ma ruszyć w czwartek, 6 maja, o godzinie 13. Za jego organizację odpowiedzialny był samorząd miasta Limanowa. Szczepienia wykonywane będą od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 21.00 oraz w soboty w godz. od 8.00 do 16.00.

Punkt szczepień mieści się tuż za głównym wejściem w budynku LDK. Stanowiska do wykonywania szczepień przygotowane zostały zgodnie z wymogami, by bezpiecznie móc szczepić chętne osoby. Odpowiednio w tym zakresie został także przeszkolony personel medyczny. Liczba wykonywanych szczepień zależna będzie od ilości dostarczanych do punktu szczepionek.

6 maja rusza także masowy punkt szczepień zlokalizowany w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II (tzw. Mechanik), na ulicy Zygmunta Augusta 8. Za organizację punktu oraz prowadzenie szczepień odpowiada Szpital Powiatowy w Limanowej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Limanowej.

Pacjenci będą kwalifikowani do szczepienia przez dwóch lekarzy. Szczepienia będą się odbywać na dwóch stanowiskach. Po zaszczepieniu konieczna jest 15. minutowa obserwacja pod kątem ewentualnego wystąpienia niepożądanego odczynu poszczepiennego (NOP). Miejsce takie jest wyznaczone dla pacjentów na tej samej sali. Masowy Punkt Sczepień jest odpowiednio oznaczony, tak, by pacjenci z łatwością trafiali do poszczególnych etapów wizyty, a ruch przebiegał płynnie.

W dniu 6 i 7 maja szczepienia będą prowadzone od godziny 12.30  (ze względu na matury), natomiast w sobotę 8 maja od godziny 7.30 . Od 10 maja punkt będzie czynny od 7.30 do godziny 15.00.

- 6 maja szczepionkę możemy podać 200 osobom, 7 maja - 400 , 8 maja kolejnym 200. Realizacja tych założeń zależy od liczby zarejestrowanych osób - informuje Szpital Powiatowy w Limanowej.

Oprócz nowo uruchamianych punktów, szczepienia nadal prowadzone są w Szpitalu Powiatowym w Limanowej oraz ośrodkach zdrowia na terenie powiatu limanowskiego.

koronawirus najnowsze informacje

fot. UM Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje