środa, 8 lipca 2020 15:59

Limanowa. Sześciu kolejnych zakażonych. 120 osób czeka na wyniki testów

Autor Marzena Gitler
Limanowa. Sześciu kolejnych zakażonych. 120 osób czeka na wyniki testów

Wczoraj osiem, dziś sześć - niemal codziennie od ponad dwóch tygodni dowiadujemy się o kolejnych przypadkach koronawirusa w powiecie limanowskim. I niestety, można się spodziewać, że będą nowe, bo 120 osób czeka na wyniki testów a 244 przebywa na kwarantannie.

Epidemia w Małopolsce już miała wygasnąć. Jak się okazało rozluźnienie obostrzeń - więcej osób na nabożeństwach, organizacja wesel do 140 osób, nieprzestrzeganie społecznego dystansu i lekceważenie obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych w naszym województwie doprowadziły do stałego wzrostu osób aktywnie chorych. Od 2 czerwca, kiedy było 209 aktywnych przypadków, linia niemal bez przerwy idzie w górę. Dziś mamy 539 osób chorych w Małopolsce. To o 14 więcej niż wczoraj, a tylko dlatego o tak mało, że w naszym województwie przybyło też 14 nowych ozdrowieńców.  O tym, jak wyglądają nasze prognozy piszemy tu:

Małopolska: Niepokojąca linia trendu. Pod koniec lipca będzie 35 zachorowań dziennie?
Niestety ostatnie wiadomości z Małopolski na temat koronawirusa nie przynoszą dobrych wiadomości. Dziś w Małopolsce kolejny dzień ze stosunkowo dużą ilością nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z nowych 28 przypadków 17 to Sądecczyzna, plus 6 na sąsiedniej limanowszczyźnie. Dzisiaj więcej by…

Wśród 28 nowych przypadków, o których poinformowała dziś WSSE w Krakowie, aż 6 to kolejne osóby z Limanowszczyzny. Wczoraj informowaliśmy o 8 zakażonych. Utrzymuje się więc niekorzystny trend.

Limanowa. 8 nowych zakażonych. Wiemy jak do tego doszło!
Powiat limanowski dziś zajął pierwsze miejsce w statystykacj nowych zakażeń w Małopolsce. Przybyło tu aż 8 zakażonych. To największa liczba nowych przypadków jednego dnia od początku wybuchu epidemii.

Nowi zakażeni z powiatu limanowskiego:

 • 21 czerwca - 2 osoba
 • 22 czerwca - 1 osoby
 • 26 czerwca - 5 osób
 • 28 czerwca - 2 osoby
 • 29 czerwca - 2 osoby
 • 30 czerwca - 1 osoba
 • 1 lipca - 2 osoby
 • 3 lipca - 1 osoba
 • 5 lipca - 5 osób,
 • 6 lipca - 8 osób
 • 7 lipca - 6 osób

Ozdrowieńcy:

 • 24 czerwca - 1 osoba
 • 25 czerwca - 1 osoba
 • 30 czerwca - 4 osoby
 • 1 lipca - 3 osoby
 • 7 lipca - 1 osoba

Spośród sześciu nowych przypadków, cztery osoby to mieszkańcy gminy Niedźwiedź. Dwie z nich są z bezpośredniego otoczenia proboszcza, u którego potwierdzono zakazenia koronawirusem po tym, jak wcześniej w jego kościele zasłabła kobieta, jak się okazało chora na COVID-19. Pisaliśmy o tym tu:

Konina. Zarażona kobieta zasłabła w kościele. Będzie więcej zakażonych?
Starsza kobieta zasłabła na porannej mszy w kościel św. Stanisława BM w Koninie (gm. Niedźwiedź, powiat limanowski). Pogotowie zabrało ją do limanowskiego szpitala na SOR. Tam okazało sie, że jest zarażona koronawirusem.

oraz tu:

Niedźwiedź. Sanepid zamknął kościół w Koninie i szuka kolejnych zakażonych
Limanowski Sanepid zamknął kościół w Koninie (gm. Niedźwiedź, powiat limanowski) i szuka potencjalnych zakażonych. Koronawirusa potwierdzono u miejscowego proboszcza, który nie wiedząc o zakażeniu odprawiał mszę i udzielał komunii św. Wcześniej w tym kościele zasłabła zarażona koronawirusem kobieta.…

Kolejna osoba to kobieta, która uczestniczyła we wskaznej przez sanepid mszy, na której mogło dojść do zakażenia. Kobieta sama zgłosiła się do lekarza i wymaz pobrano od niej w poniedziałek.

Zakażony jest też mieszkaniec gminy Niedźwiedź, który nie brał udziału w wytypowanych przez sanepid mszach 25 i 26 czerwca w kościele w Koninie, ale po tym, jak poczuł się źle, zrobił odpłatny test i wynik okazał się pozytywny.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono też u dwojga mieszkańców Mszany Dolnej, którzy wrócili z Francji.

Można spodziewać, się, że liczba aktywnych przypadków koronawirusa w powiecie limanowskim, których dziś jest już 36, niestety będzie rosnąć. Wczoraj, zgodnie z zapowiedzią pobrano wymazy w wymazobusie w Niedźwiedziu. 120 mieszkańców tej gminy czeka teraz na wyniki.

Na kwarantannie przybywa obecnie 244 osoby, z tego 211 na podstawie decyzji PPIS po podejrzeniu kontaktu z zakażonym oraz 33 w kwarantannie granicznej.

Limanowa - najnowsze informacje