piątek, 9 października 2020 08:09

Lipnica Dolna: W gminie zamieszkał wilk?

Autor Mirosław Haładyj
Lipnica Dolna: W gminie zamieszkał wilk?

7 października za pośrednictwem swojego konta na Facebooku wójt gminy Lipnica Murowana Tomasz Gromala poinformował, że
w przysiółku "Herody" mieszkańcy zauważyli wilka.

Wójt w swoim wpisie podkreślił, że zwierze jest pod ochroną, w związku z czym "nie ma możliwości ingerencji ze strony myśliwych". Poniżej prezentujemy całość komunikatu wójta Gromali.

Otrzymałem dzisiaj od mieszkańców Lipnicy Dolnej informację wraz ze zdjęciem, o pojawieniu się w przysiółku "Herody" wilka. Informacja o pojawiających się wilkach na naszym terenie została zweryfikowana u przedstawicieli kół łowieckich z naszych obwodów. Przypominam, że wilk jest pod ochroną i nie ma możliwości ingerencji ze strony myśliwych. Z uzyskanych informacji wynika, że zwierzę z założenia jest płochliwe i boi się człowieka, ponadto najaktywniejsze jest nocą. Powinno się przemieszczać dalej. Mimo to apeluję o zachowanie bezpieczeństwa, szczególnie o odprowadzanie i odbiór dzieci dojeżdżających do szkół z naszych przystanków. Proszę także o zachowanie rozwagi podczas spacerów leśnych czy grzybobrania Wszelkie ewentualne szkody i inne zdarzenia w związku z pojawieniem się wilków prosimy zgłaszać do Urzędu Gminy.

Uwaga‼️ Otrzymałem dzisiaj od mieszkańców Lipnicy Dolnej informację wraz ze zdjęciem, o pojawieniu się w przysiółku "...

Posted by Tomasz Gromala on Wednesday, October 7, 2020

Fot. tytułowe: Dariusz Heród
Fot. i inf.: Facebook/Tomasz Gromala

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje