poniedziałek, 1 czerwca 2020 06:56

Liposukcja – modelowanie sylwetki

Autor Głos 24
Liposukcja – modelowanie sylwetki

Otyłość jest sporym problemem w społeczeństwie. Osoby dotknięte chorobą próbują różnych form leczenia – diety, różne rodzaje aktywności fizycznej , zabiegi kosmetyczne i operacje, np. zmniejszenia żołądka. W wielu przypadkach bywa, że chociaż udaje się zgubić zbędne kilogramy, to osoby odchudzające się nie są zadowolone z sylwetki, ponieważ nie widać utraty wagi. Przy dużej utracie wagi, która jest dużym sukcesem, o ile odchudzanie było przeprowadzone w sposób nie wyniszczający organizmu, może pojawić się problem pozostałość tłuszczu. W takich wypadkach dobrze jest wymodelować sylwetkę, np.: za pomocą liposukcji.

Odzyskanie sylwetki

Wiele osób, które pomyślnie przeszło odchudzanie chce zacząć nowe życie bez tkanki tłuszczowej, która przecież psuje efekty wielomiesięcznego wysiłku, jakim było zrzucanie wagi. Niestety, tkanka tłuszczowa w niektórych miejscach ciała może nie reagować na diety i ćwiczenia fizyczne. W takich przypadkach konieczna jest profesjonalna pomoc. Odsysanie tłuszczu jest to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej nagromadzonej w pewnych partiach ciała. Najczęściej pacjenci chcą się pozbyć tłuszczu z: brzucha, pośladków, tułowia, talii, ramion, bioder, twarzy, szyi, łydek, kostek, ud, podbródka. Panowie przychodzą z problemem kobiecej klatki piersiowej – nagromadzenia tłuszczu, który powoduje, że ich klatka piersiowa przypomina kobiece piersi. Wtedy zaleca się wykonanie liposukcji wraz z ginekomastią.

Popularność liposukcji w Polsce

Zabieg liposukcji może przywrócić radość życia i znakomite samopoczucie. Liposukcja w Polsce zyskuje popularność, nawet wśród obcokrajowców, którzy specjalnie przyjeżdżają do naszego kraju, aby tutaj usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej. Kliniki medycyny estetycznej oferujące liposukcję w Polsce stosują ją jako jedyną metodę w celu kształtowania sylwetki lub w połączeniu z innymi chirurgicznymi metodami, takimi jak operacja zmarszczek twarzy, plastyka powłok brzusznych lub operacją liftingu (podniesienia) ud, czyli metodami usunięcia nadmiaru skóry i podniesienia obwisłych tkanek. Jest to kompleksowe podejście do pacjenta, które zyskuje uznanie wśród klientów zagranicy.

liposukcja w Polsce

Opieka personelu anglojęzycznego

Coraz więcej klinik medycyny estetycznej ma przygotowaną ofertę dla osób z zagranicy. Liposukcja w Polsce cieszy się uznaniem i dobrą marką. Pacjenci spoza Polski przyjeżdżają do naszego kraju na zabiegi upiększające. Konkurencyjna cena, doskonała jakość pod względem medycznym i perfekcyjna obsługa klienta. Personel mówi po angielsku. Klient ma zapewnioną opiekę asystenta oraz pełny pakiet posiłków przez cały okres pobytu. Kompleksowa konsultacja medyczna, wszystkie niezbędne badania przed zabiegiem i omówienie wyników może odbyć się w obecności tłumacza. Klient zagraniczny otrzymuje materiały o zabiegach w języku angielskim. Personel klinik prowadzi rozmowy telefoniczne również po angielsku. Dzięki temu każda zainteresowana osoba, bez względu na kraj pochodzenia, może wykonać liposukcję w Polsce, a w razie potrzeby także dodatkowe zabiegi, np. plastykę powłok brzusznych.

Trwały efekt

Usunięcie komórek tłuszczowych daje efekt trwały. Jeżeli zdarzy się przyrost wagi, to tkanka tłuszczowa  nie odkłada się w miejscu, gdzie była wykonana liposukcja. Nadając nowy kształt sylwetce uzyskujemy tkankę tłuszczową, którą można wykorzystać do modelowania: piersi, pośladków, łydek ubytków pourazowych. Liposukcja w Polsce daje możliwość skorygowania całej sylwetki. Można wymodelować przy okazji piersi, czy pośladki lub usunąć blizny pourazowe. Kompleksowa obsługa to wielki plus medycyny estetycznej w Polsce, ponieważ klienci zagraniczni nie muszą przyjeżdżać po kilka razy. O ile jest to bezpieczne i możliwe medycznie do wykonania, mogą liczyć nawet na dwa, trzy zabiegi przy okazji liposukcji w Polsce. O tym, czy dany pacjent może łączyć kilka zabiegów, decyduje lekarz medycyny estetycznej po zbadaniu osoby.  Efekty wykonania zabiegu widoczne są dopiero po 3-4 tygodniach, kiedy ustępują obrzęki. Blizny po zabiegu są niewielkie i umiejscowione w niewidocznych miejscach. Bezpośrednio po liposukcji, pacjent może odczuwać ból. Zwykle wystarczy podanie środka przeciwbólowe, czasem konieczny jest antybiotyk.

Przeciwwskazania do zabiegu

Liposukcja, jak każda interwencja medyczna, ma przeciwwskazania. W grupie pacjentów, którzy nie mogą mieć wykonanej liposukcji są: osoby zmagające się z chorobami układu krążenia i serca, pacjenci z cukrzycą oraz zaburzeniami krzepnięcia krwi. Liposukcja jest przeciwwskazana dla osób ze skazami naczyniowymi oraz żylakami i zmianami zapalnymi na skórze oraz dla pacjentów z chorobami nerek i dla nałogowych palaczy.

Liposukcja nie pomaga w pozbyciu się cellulitu. Zabieg daje najlepsze efekty u osób z prawidłową wagą ciała lub niewielką nadwagą, które chcą usunąć nadmiar tłuszczu w wybranej partii ciała. Przez miesiąc po zabiegu należy unikać nadmiernego przeciążenia – nie wolno dźwigać ciężkich przedmiotów ani podejmować nadmiernego wysiłku.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje