środa, 8 września 2021 05:31

Lisia Góra. Wyprzedzał ciąg pojazdów. Wtedy uderzył w samochód dostawczy

Autor Aleksandra Tokarz
Lisia Góra. Wyprzedzał ciąg pojazdów. Wtedy uderzył w samochód dostawczy

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej 984 w miejscowości Lisia Góra. Kierowca motocykla wyprzedzał ciąg pojazdów. W pewnym momencie jeden z samochodów wykonał manewr skrętu w lewo. Motocyklista, nie wiedząc jak się zachować, położył jednoślad. Sunąc po asfalcie uderzył w tył samochodu dostawczego. Brzmi przerażająco – kierowca może jednak mówić o niebywałym szczęściu.

Do wypadku motocyklisty zostali wezwani policjanci ruchu drogowego tarnowskiej komendy w poniedziałek (6 września) późnym popołudniem. Na drodze wojewódzkiej 984 na ul. Mieleckiej w Lisiej Górze około godziny 17.00 kierowca motocykla marki Yamaha uderzył w tył samochodu dostawczego Iveco, przewracając się na drogę. - Na miejscu interweniowali strażacy oraz ratownicy medyczni, którzy udzielali pierwszej pomocy rannemu motocykliście. Został on zabrany karetką pogotowia ratunkowego do tarnowskiego szpitala, gdzie przekazano go pod opiekę lekarzy. Strażacy zabezpieczali miejsce wypadku oraz usuwali zagrożenie środowiska, neutralizując wycieki oleju oraz paliwa z rozbitego jednośladu – relacjonuje asp. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji..

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, w rozmowie ze świadkami wypadku oraz na podstawie śladów na miejscu zdarzenia, okoliczności, w jakich doszło do zderzenia pojazdów. Motocyklista, 42-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, jadąc swoim motocyklem wyprzedzał ciąg pojazdów, z który jeden wykonywał manewr skrętu w lewo do posesji. W tym momencie motocyklista widząc, że nie ma jak przejechać, położył swój motocykl na jednym boku i sunąc po asfalcie uderzył w tył samochodu dostawczego.

Motocyklista trafił do szpitala. Badania w szpitalnym oddziale ratunkowym wskazały, że poszkodowany ma jedynie złamane kilka żeber, a jego stan został określony jako dobry. Teraz policjanci wszczęli postępowanie w związku z wypadkiem drogowym, ustalą wszystkie jego okoliczności oraz wskażą winnych.

- Pozostaje apel do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy manewrach na drodze, zwłaszcza wyprzedzania innych uczestników ruchu. Stosujmy się do ograniczeń prędkości obowiązujących na danym odcinku drogi, przewidujmy sytuacje, jakie mogą występować w ruchu drogowym – dodaje asp. Klimek.

Tarnów - najnowsze informacje