piątek, 1 marca 2024 13:25

Ludomir Handzel pisze list do swojego poprzednika. "Niektórzy mieli 12 lat, by to udowodnić"

Autor Głos 24
Ludomir Handzel pisze list do swojego poprzednika. "Niektórzy mieli 12 lat, by to udowodnić"

"Nikt normalny nie chce wojny. Nowosądeczanie oczekują pracy na rzecz miasta, lepszej infrastruktury, kontaktu z włodarzem miasta i jego… obecności. Niektórzy mieli 12 lat, by to udowodnić." – pisze prezydent Nowego Sącza w liście skierowanym do Ryszarda Nowaka. Obecny włodarz punktuje w nim błędy poprzednika i zapowiada aktywną walkę o reelekcję.

Swój list Ludomir Handzel zaczyna od niespełnionych obietnic wyborczych z czasów, kiedy prezydentem Nowego Sącza był Ryszard Nowak. – Pięć lat temu miał Pan znakomitą okazję, żeby mieszkańcom wyjaśnić, dlaczego w Nowym Sączu nie ma otwartego basenu latem, a zimą krytego lodowiska, placów zabaw dla dzieci i nowych żłóbków, dlaczego nie buduje Pan stadionu oraz amfiteatru i nie remontuje dróg, dlaczego nie powstaną nowe mieszkania, a także dlaczego wyprzedaje Pan majątek Nowodądeczan, dlaczego próbował Pan wyrugować z przestrzeni publicznej historyczny herb miasta z wizerunkiem naszej patronki świętej Małgorzaty i z uporem godnym lepszej sprawy sprzeciwiał się usunięciu pomnika Armii Czerwonej. Ubolewam, że wtedy zabrakło Panu odwagi, żeby stawić czoła trudnym pytaniom – pisze urzędujący prezydent Nowego Sącza.

W dalszej części listu Handzel pisze o zmianach, jakie zeszły w funkcjonowaniu urzędu miasta za czasów jego urzędowania. Prezydent Nowego Sącza zwraca szczególną uwagę na koniec kadencji swojego poprzednika. – Mieszkańcy mnie pytają, gdzie się ukrywa Ryszard Nowak, dlaczego nie spotka się publicznie nawet ze swoimi sympatykami i czy daje rękojmię energicznego zarządzania miastem do czego Nowosądeczanie już zdążyli przywyknąć w ciągu ostatnich lat. Czasy się zmieniły. Prezydent Nowego Sącza musi być aktywny i rozmawiać z ludźmi, dziś nikt sobie nie wyobraża, żeby włodarz zniknął na kilka miesięcy, pozostawiając rządy nad miastem grupie ludzi, których nikt nie wybierał i niewielu poznało. Oby zrozumiał Pan również, że Nowosądeczanie mieli zawsze większe aspiracje, czego Pan niestety nie dostrzegał i chcą nie tylko galerii handlowych, ale również miejsc do aktywnego wypoczynku i kulturalnej rozrywki, a przede wszystkim chcą być traktowani poważnie, dlatego potrzebne są dyskusje o przyszłości i rozwoju naszego miasta, a nie ciągłe rozpamiętywania przeszłości – zaznacza.

– Wchodzimy w okres oficjalnej kampanii wyborczej, mam nadzieję, że będzie to czas wielu debat wszystkich kandydatów i kandydatek na urząd Prezydenta Miasta Nowego Sącza, bo każdy zasługuje na traktowanie z należytym szacunkiem, a jak już wielokrotnie udowodniłem, dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców potrafię nie tylko rozmawiać, ale przede wszystkim współpracować z każdym, kto w sercu ma Nowy Sącz, w tym również z tymi, którymi kiedyś współpracowałem – kończy swój list Prezydent Nowego Sącza.

Pierwsza tura wyborów samorządowych w Nowym Sączu odbędzie się już 7 kwietnia.

foto: Ludomir Handzel - Prezydent Miasta Nowy Sącz/Facebook

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka