sobota, 23 października 2021 02:06

Mają dość, chcą parku! Przypomną władzom Krakowa o obietnicach sprzed 3 lat

Autor Mirosław Haładyj
Mają dość, chcą parku! Przypomną władzom Krakowa o obietnicach sprzed 3 lat

Mieszkańcy Azorów, Bronowic oraz nowych osiedli z rejonu Ronda Ofiar Katynia w w najbliższą sobotę, w samo południe zapraszają na protestacyjną akcję sprzątania zielonego terenu przy dawnym Motelu Krak. W ten symboliczny sposób chcą przypomnieć władzom Krakowa, że 3 lata temu obiecano im park, ale jak na razie w tej sprawie nie kiwnięto nawet palcem.

Zwłoka w budowie zaczyna wywoływać u Krakowian irytację. Nie chcą, żeby w ich miejscu zamieszkania był tylko betonoza. Park jest potrzebny a opóźnienie staje się coraz bardziej denerwujące, zwłaszcza, że nic nie zapowiada zmiany tej sytuacji. Dlatego mieszkańcy rejonu Ronda Ofiar Katynia postanowili urządzić akcje protestacyjną w formie happeningu pod nazwą "Dość obietnic, chcemy parku!". Jej uczestnicy posprzątają tereny zielone przy dawnym Motelu Krak.

Mieszkańcom rejonu Ronda Ofiar Katynia 3 lata temu obiecano im park/Fot.: Organizator
Mieszkańcom rejonu Ronda Ofiar Katynia 3 lata temu obiecano park/Fot.: Organizator

Wydarzenie rozpocznie się ona w sobotę (23.10) o godz. 12:00 na parkingu przed dawnym Motelem Krak od strony ulicy Radzikowskiego a następnie przeniesie się kilkanaście metrów dalej, na obszar sprzątania zlokalizowany między ulicami Wizjonerów a Radzikowskiego. Planowane zakończenie akcji: ok. godz. 15:00.

– Udział w wydarzeniu zapowiedziała prawie 150 osób - mieszkańców Azorów, Bronowic oraz nowych osiedli z rejonu Ronda Ofiar Katynia. Chcemy w ten symboliczny sposób przypomnieć władzom Krakowa, że 3 lata temu obiecano nam park, ale jak na razie nie kiwnięto nawet palcem, aby słowa dotrzymać. W związku z tym, że nie chcemy biernie czekać na ruch ze strony urzędników, sami zrobimy pierwszy krok i przygotujemy ten zaniedbany teren pod budowę obiecanego parku. Wraz z naszymi rodzinami, sąsiadami oraz wszystkimi, którym leży na sercu los tego miejsca, będziemy porządkować teren zielony przy dawnym Motelu Krak. Chcemy, aby w tym rejonie Krakowa było coś więcej niż tylko betonowe osiedla, estakady i stacje benzynowe. W związku z tym, że nasza cierpliwość co do działań urzędników się skończyła, bierzemy sprawy w swoje ręce!

– mówi organizator akcji Bartosz Paleta

Park jest potrzebny a opóźnienie staje się coraz bardziej denerwujące, zwłaszcza, że nic nie zapowiada zmiany tej sytuacji/Fot.: Organizator
Park jest potrzebny a opóźnienie staje się coraz bardziej denerwujące, zwłaszcza, że nic nie zapowiada zmiany tej sytuacji/Fot.: Organizator

Fot. i inf.: organizator

Kraków

Kraków - najnowsze informacje