czwartek, 4 sierpnia 2022 10:32

Mając prawie 3 promile spowodowała kolizję. Teraz grozi jej więzienie

Autor Katarzyna Jamróz
Mając prawie 3 promile spowodowała kolizję. Teraz grozi jej więzienie

Mieszkanka gminy Andrychów, mając w organizmie 2,8 promila alkoholu, wsiadła za kierownicę swojego samochodu i doprowadziła do zdarzenia drogowego.

W środę (3 sierpnia) dyżurny andrychowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na ul. Krakowskiej w Andrychowie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierująca nissanem nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją fiata i najechała na jego tył.

– W trakcie policyjnej kontroli okazało się, że siedząca za kierownicą nissana – 28-letnia mieszkanka gminy Andrychów, nie tylko popełniła wykroczenie, ale wsiadła za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w jej organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy

– informuje policja.

Wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem.

Inf. KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje