środa, 24 lutego 2021 15:10

Make-up no make-up - skąd jego popularność?

Autor Artykuł sponsorowany
Make-up no make-up - skąd jego popularność?

Naturalny wygląd zyskuje coraz większa popularność. Bardzo często kobiety decydują się na zastosowanie makijażu „no make-up”. Jak go wykonać i jakie ma zalety?

Opis

Zasadniczym celem makijażu „no make-up” jest uzyskanie promiennej i naturalnie wyglądającej cery. Wiele osób uważa, że w takiej stylizacji nie należy używać żadnych kosmetyków. Jest to jednak błędne przekonanie. W makijażu nierzadko stosuje się kilkanaście różnorodnych preparatów, odpowiadających za rozświetlenie cery oraz ukrycie ewentualnych niedoskonałości.

Zasady

Chcąc uzyskać naturalny efekt, należy wyrównać koloryt swojej skóry. Za pomocą podkładu lub korektora można ukryć wszelkie przebarwienia, niedoskonałości i blizny. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej aplikacji preparatu. Warstwa produktu nie powinna być zbyt gruba. Najważniejszym celem jest uzyskanie naturalnego, subtelnego efektu. W makijażu „no make-up” piegi stanowią wyróżnik urody. Nie należy ich więc całkowicie zakrywać. Fluid można aplikować za pomocą palców, podgrzewając podkład w dłoniach. Preparat należy delikatnie wmasowywać w twarz. Alternatywne rozwiązanie stanowi użycie prostej gąbeczki. Pod oczy i na powieki należy nanieść niewielką ilość korektora rozświetlającego. Za pomocą kosmetyku można również wymodelować kości policzkowe przy użyciu pędzla. Makijaż należy utrwalić małą ilością sypkiego pudru. W przypadku tłustej cery przydatnym rozwiązaniem będzie aplikacja preparatu matującego. Brwi warto podkreślić za pomocą delikatnego cienia dostępnego na stronie Eveline.pl. W makijażu „no make-up” często wykorzystuje się kosmetyki w brzoskwiniowych tonacjach. W doborze odpowiednich produktów, warto jednak kierować się kolorem swojej cery. Dla naturalnego wyglądu, powinno się rozjaśnić odpowiednie partie twarzy. Wybrany preparat należy rozprowadzić za pomocą szerokiego pędzla na szczycie policzków, tworząc delikatną smugę. Chcąc podkreślić swoje oczy, należy wykorzystać bazę do cieni oraz pigment w odcieniu nude. Linię rzęs można natomiast zaakcentować delikatnie maskarą. W makijażu „no make-up” często stosuje się technikę rozmycia nałożonych kresek. Ostatni etap stylizacji stanowi podkreślenie ust. W tym celu można wykorzystać subtelny błyszczyk lub pomadkę w odcieniu nude.

Chcąc stworzyć makijaż „no makep-up”, warto pamiętać o nałożeniu delikatnego eyelinera, palety cieni w beżowej tonacji oraz cienkiej warstwy podkładu. Stylizację należy wykonać z zachowaniem odpowiedniej precyzji. Makijaż „no make-up” powinien bowiem w subtelny sposób podkreślać naturalne piękno twarzy.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje