poniedziałek, 28 marca 2022 10:59

Małe łazienki – jak je urządzić estetycznie i funkcjonalnie?

Autor kal
Małe łazienki – jak je urządzić estetycznie i funkcjonalnie?

Małe łazienki są szczególnie wymagające w aranżacji. Z trudności w ich projektowaniu doskonale zdaje sobie sprawę marka Roca, która specjalnie z myślą o posiadaczach niewielkich pomieszczeń, przygotowała szereg sprawdzonych rozwiązań przeznaczonych do małych łazienek. Ich zastosowanie gwarantuje efektywne zagospodarowanie łazienkowej przestrzeni, pozwalając na stworzenie w pełni funkcjonalnej, estetycznie zaaranżowanej oraz kompletnie wyposażonej łazienki.

Brodziki i kabiny prysznicowe oraz wanny do małego pomieszczenia


Posiadacze małych łazienek najczęściej decydują się na umieszczenie w nich prysznica. Jednym z jego najważniejszych elementów jest brodzik. W ofercie marki Roca, a konkretnie w seriach Terran, Aquos, Cratos oraz Hebe dostępne są brodziki prysznicowe, które oprócz nowoczesnego, estetycznego designu, posiadają jeszcze jedną, cenną cechę – brodziki Terran można w bardzo prosty sposób dopasować do wymiarów łazienki poprzez ich docięcie na wymiar w określonym zakresie. Jest to opcja, którą z pewnością docenią wszyscy posiadacze małych łazienek.

Sprawdzonym, polecanym przez ekspertów wyborem do niewielkich stref prysznicowych, są także kompaktowe kabiny narożne. Kabiny prysznicowe Town-N i Capital to nowoczesne oraz praktyczne rozwiązania modułowe, dedykowane w szczególności do małych przestrzeni łazienkowych, w których każdy centymetr kwadratowy jest na wagę złota. Co jednak zrobić w sytuacji, jeśli nie wyobrażamy sobie naszej łazienki bez wygodnej wanny?

Oprócz standardowych wanien, dostępne są także kompaktowe wanny akrylowe (m. in. kolekcje Linea, Linea Slim, Nicole oraz Easy), które świetnie odnajdą się w małych łazienkach. Równie dobrym rozwiązaniem może okazać się także wykorzystanie modnych i niezwykle estetycznie prezentujących się w przestrzeni łazienkowej wanien wolnostojących. Do niewielkiej łazienki świetnie sprawdzi się chociażby nowoczesna wanna kompozytowa Maui o wymiarach 1500 x 700 mm, dostępna w dwóch kształtach Round i Square. Ta wykonana z innowacyjnego, przyjemnego w kontakcie ze skórą materiału Stonex wanna posiada niezwykle gładką powierzchnię oraz nowoczesny, minimalistyczny design, który w stylowy sposób podkreśli walory estetyczne każdego wnętrza.

Ceramika łazienkowa i meble polecane do małych pomieszczeń


Oprócz konieczności zorganizowania kompletnej strefy prysznicowej lub kąpielowej, posiadacze małych łazienek stają także przed równie wymagającym wyzwaniem wyboru ceramiki łazienkowej oraz mebli. Rozwiązaniem szczególnie polecanym przez ekspertów są miski wc podwieszane w wersji compacto. Są to mniejsze odpowiedniki rozwiązań o standardowych wymiarach, które idealnie odnajdą się w małych łazienkach. Znaleźć je można od ręki m. in. w kolekcjach Inspira (głębokość 470 mm), Gap (głębokość 480 mm) oraz Meridian (głębokość 480 mm).

W naszej ofercie dostępne są także umywalki compacto w wersji ściennej (Meridian 320 mm, Dama-N 320 mm) oraz nablatowej i blatowej (Inspira o szer. 370 mm, Gap 390 mm i Meridian 340 mm). Dobrym rozwiązaniem do małych łazienek są także umywalki narożne z kolekcji Gap Original (480 x 480 x 170 mm) i Meridian (350 x 350 x 165 mm), które z powodzeniem można zamontować w kącie pomieszczenia i tym samym zaoszczędzić jeszcze więcej cennego miejsca. Innym, wartym wzięcia pod uwagę rozwiązaniem, które z pewnością docenią osoby niewyobrażające sobie łazienki bez bidetu, jest toaleta myjąca Inspira In-Wash. Jest to nowoczesne, inteligentne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcjonalność wc ze sterowanym elektronicznie bidetem.

Do niewielkich łazienek zdecydowanie najlepszym wyborem będą meble o kompaktowych wymiarach. Są one dostępne m. in. w kolekcjach Gap i Debba – zestawy Unik o szerokości 60 lub 50 cm (szafka pod umywalkę z dopasowaną umywalką w komplecie) w wersji compacto to sprawdzony wybór do każdego małego pomieszczenia. Do naprawdę malutkich łazienek, w których każdy dodatkowy centymetr kwadratowy jest cenny, marka Roca poleca natomiast zestawy łazienkowe Mini z szafką i umywalką o wymiarach 450 x 250 x 575 mm, dostępne także w wersji z dodatkową szafką z lustrem. Posiadacze małych łazienek mogą również zainwestować w zakup samej funkcjonalnej szafki z lustrem Luna – praktycznego rozwiązania 2w1, które zaoferuje im jeszcze więcej cennego miejsca do przechowywania.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje