piątek, 14 kwietnia 2023 10:40

Małe marzenie Emilki z Izdebnika. Każdy może pomóc je spełnić

Autor Julia Banaś
Małe marzenie Emilki z Izdebnika. Każdy może pomóc je spełnić

14-letnia Emilka z Izdebnika (Małopolskie) od listopada 2021 roku zmaga się z ciężką chorobą, która uniemożliwia jej prowadzenie normalnego, dziecięcego życia. Obecnie jej największym pragnieniem jest posiadanie w ogrodzie altanki, w której będzie mogła nabierać sił.

Pierwszymi niepokojącymi objawami były bóle głowy i wymioty. Po odpowiednich badaniach, u Emilki zdiagnozowano guz mózgu. Przeszła operację wycięcia guza, a także radioterapię i chemioterapię. Obecnie jest w trakcie chemii podtrzymującej. Mimo wielu trudności, które przezwyciężył jej młody organizm, nadal wymaga rehabilitacji ze względu na osłabienie organizmu oraz stałe problemy z równowagą.

Emilka marzy przede wszystkim o tym, by wrócić do pełnej normalności, jednak ze względu na jej obecny stan zdrowia, nie stanie się to prędko. Dziewczynka musi na razie unikać słońca i dużych skupisk ludzi. Altanka z zadaszeniem i wyposażeniem, która mogłaby stanąć obok jej domu stworzyłaby idealną przestrzeń do odpoczynku i regeneracji, której teraz niewątpliwie potrzebuje. To byłby dla niej wspaniały prezent, szczególnie w okresie nadchodzącego lata. Dzięki altance Emilka mogłaby bezpiecznie przebywać na świeżym powietrzu i odpocząć.

Zachęcamy do umieszczenia nawet symbolicznej darowizny, dzięki której Emilka będzie coraz bliżej spełnienia swojego obecnie największego marzenia.

Datki można wpłacać na stronie: https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/1342

Emilka

Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją pożytku publicznego, która od 2003 roku spełnia marzenia ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci. Dzięki działalności fundacji, najskrytsze pragnienia chorych dzieci mogą stać się rzeczywistością. Setki marzeń czeka na realizację. Razem możemy sprawić, że zostaną spełnione!

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje