piątek, 3 września 2021 10:29

Małopolanie znów w natarciu. Kto zostanie pierwszym wojownikiem Ninja w Polsce?

Autor Aleksandra Tokarz
Małopolanie znów w natarciu. Kto zostanie pierwszym wojownikiem Ninja w Polsce?

Kto zdobędzie tytuł pierwszego w Polsce Ninja Warrior? Tego dowiemy się już 7 września. Arena Gliwice po raz kolejny stanie się miejscem starcia prawdziwych tytanów. Wśród uczestników mieszkańcy Małopolski. Czy to właśnie któryś z nich wdrapie się na legendarną górę Midoryama?

„Ninja Warrior” to światowy fenomen, który narodził się 25 lata temu w Japonii. Rodzime wersje programu można było oglądać w kilkudziesięciu krajach na całym świecie, m.in. USA, Chinach, Egipcie, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Włoszech, Malezji, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy programu muszą przejść wyjątkowy tor przeszkód, liczący 150 metrów. Tworzą go różnego rodzaju kratownice, konstrukcje metalowe, łańcuchy i baseny.

O tytuł pierwszego w Polsce Ninja Warrior powalczy troje mieszkańców Małopolski.

Znana z II edycji „Ninja Warrior Polska” Małgorzata Szaruga powraca na tor, aby kolejny raz udowodnić, że siła jest kobietą. Lepiej przygotowana i jeszcze bardziej zdeterminowana 33-latka z Rabki Zdrój nie zamierza się poddawać. Małgorzata z zawodu jest trenerem personalnym. Ma mały klub sportowy Extreme Club w Rabce-Zdrój, gdzie prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Trenuje bieganie, a także treningi na przeszkodach. Na swoim koncie ma sporo osiągnięć: 4 medale Mistrzostw Świata w Kanadzie, Podwójne Mistrzostwo Polski w 2018 r.

Małgorzata Szaruga / fot. Polsat/ Maciej Piórko

31-letni trener sportów walki oraz trener personalny z Tarnowa debiutuje na torze w „Ninja Warrior Polska”. Artur Orliński czuje się dobrze przygotowany, choć stres przed startem na pewno się pojawi. Nie można mu jednak odmówić siły i determinacji. Podczas jednej z walk (grapping), w której brał udział, doznał poważnego urazu – złamał łokieć. Nie poddał się jednak - z tą kontuzją wywalczył 3. miejsce w swojej kategorii! Swoją pasją dzieli się z najmłodszymi – prowadzi treningi dla dzieci od 6. roku życia.

Artur Orliński / fot. Polsat/ Maciej Piórko

Mieszkaniec Krakowa, 26-letni Michał Giemza, jest dobrze znany publiczności Polsatu. To za jego sprawą przeżywaliśmy ogromne emocje – Michał dotarł do finału 2. edycji show, gdzie konkurował z najsilniejszymi Polakami w kraju. Pracuje jako trener personalny i trener w parku trampolin. Czuje się bardzo dobrze przygotowany do kolejnego starcia z ekstremalnie trudnymi przeszkodami!

Michał Giemza / fot. Polsat/ Maciej Piórko

Małopolska - najnowsze informacje