czwartek, 8 października 2020 12:59

Małopolska: 5 powiatów w czerwonej, reszta w żółtej strefie

Autor Aleksandra Tokarz
Małopolska: 5 powiatów w czerwonej, reszta w żółtej strefie

5 małopolskich powiatów znalazło się w strefie czerwonej. Pozostałe 17 jest strefą żółtą.

W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację żółtych i czerwonych powiatów na terenie Polski. W strefie czerwonej znajduje się 6 miast i 32 powiaty.

Według naszych obliczeń w Małopolsce strefami czerwonymi są powiaty: suski, limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański. Taką decyzję podjął także resort zdrowia.

Nie sprawdziły się nasze przewidywania, co do stref żółtych. Według obliczeń powinno być nimi 11 małopolskich powiatów. Premier Morawiecki poinformował jednak, że strefą żółtą jest cała Polska, a więc 17 powiatów z Małopolski.

Morawiecki: Cała Polska w żółtej strefie. Musimy wypłaszczyć epidemię!
Od 10 października cała Polska zostanie objęta żółtą stretą - przekazał na konferecji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Co się zmieni?

Zmiany obowiązywać będą od soboty, 10 października.

W Małopolsce w strefie czerwonej znalazło się aż 5 powiatów. To największa liczba rejonów objętych obostrzeniami ze wszystkich województw w Polsce. Podobna sytuacja ma miejsce tylko w województwie pomorskim.

Dodatkowo, od soboty (10 października) obowiązek zasłaniania ust i nosa wprowadzony zostanie na terenie całego kraju. Odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. Wprowadzone zostaną limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych –  w strefie żółtej, czyli na terenie całej Polski, do 75 osób, w strefie czerwonej pozostanie ograniczenie do 50 osób. W strefie czerwonej pojawi się nowe obostrzenie – ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00.

Dziś w Polsce potwierdzono rekordową liczbę 4 280nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa. 548 pochodzi z województwa małopolskiego.

Małopolska - najnowsze informacje