czwartek, 1 września 2022 08:26

MAŁOPOLSKA TOUR 2022 - Oświęcim

Autor Bernard Szwabowski
MAŁOPOLSKA TOUR 2022 - Oświęcim

Do Oświęcimia powraca jedna z największych imprez rowerowych w Małopolsce czyli Małopolska Tour! 11 września oświęcimski stadion zamieni się w miasteczko rowerowe, które będzie miejscem startu i mety Rodzinnego Rajdu Rowerowego, punktem wielu atrakcji, a także areną niesamowitego widowiska Sound of Gravity z gwiazdami rowerowych ewolucji na ogromnych wysokościach!

Wydarzenie tradycyjnie otworzy Rodzinny Rajd Rowerowy. Jego uczestnicy będą mieli do wyboru jedną z trzech zróżnicowanych tras. Ich długość wahać będzie się od 6 do 29 km, także każdy cyklista, niezależnie od wieku, kondycji czy zaawansowania, na pewno znajdzie coś dla siebie. Na rajd zapisać można się jedynie online na stronie – malopolskatour.pl. Na pierwszych 1000 zapisanych kolarzy czekać będzie atrakcyjny pakiet startowy (z pamiątkową koszulką, numerem startowym oraz talonem na jedzenie). Udział w rajdzie (oraz całej imprezie) jest bezpłatny!

Po zakończeniu zmagań na trasach rajdowych na uczestników będą czekać atrakcje miasteczka rowerowego: Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, blender bike, slote cars, animacje i spektakle z ogromnymi bicyklami czy miejsce do ozdabiania rowerów! Tradycyjnie już podczas Małopolska Tour odbędzie się także Kids Race (start o godzinie 15:00, a zapisy w Biurze Rajdu do 14:30), w którym mogą uczestniczyć dzieci od 3 do 9 roku życia. Będzie można także skorzystać ze strefy wypoczynku z leżakami, posmakować specjałów ze strefy gastronomicznej czy pobawić się w zbieranie pieczątek w strefie wystawców. Za zdobycie odpowiedniej liczby pieczątek czeka upominek! To oczywiście nie wszystkie atrakcje, bo jest ich naprawdę sporo i nikt dzięki nim nie będzie się nudził!

Wydarzenie zakończy Sound of Gravity czyli spektakularne, pełne adrenaliny, pirotechniki, muzyki i wysokich lotów rowerowe widowisko w wykonaniu jednych z najlepszych zawodników w Europie, wśród których będą Szymon i Dawid Godziek! Pierwsza odsłona będzie miała miejsce o godzinie 17:30, a kolejna nocna przy blasku jupiterów rozpocznie się o 19:30. To właśnie tutaj zawodnicy na rowerach MTB i BMX pokażą, że grawitacja nie ma znaczenia!

Harmonogram:

09:30 - 11:30 odbiór pakietów startowych

12:00 - otwarcie Małopolska Tour

12:10 - start Rodzinnego Rajdu Rowerowego

12:30 - otwarcie Miasteczka Małopolska Tour

17:00 - konkursy z nagrodami

17:30 - SOUND of GRAVITY (pokaz dzienny)

18:30 - konkursy z nagrodami

19:00 - Bicykl Show

19:30 - SOUND of GRAVITY (pokaz wieczorny)

Trasy Rodzinnego Rajdu Rowerowego

Trasa MINI (6 km) - płaska, krótka rodzinna trasa, która prowadzi ścieżkami rowerowymi oraz pięknymi bulwarami nad Sołą.

Trasa MIDI (19 km) - płaska, poprowadzona w całości po asfalcie. Wiedzie pomiędzy licznymi stawami i polami.

Trasa MAXI (29 km) - poprowadzona na całej długości po asfalcie. W środkowej części będzie wymaga stanięcia na pedałach, jak też naciśnięcia na hamulce.

Ślady gpx, regulamin, zapisy, oświadczenia dostępne na www.malopolskatour.pl

Projekt finansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka