środa, 30 marca 2022 13:39

Małopolska. W kilku powiatach ukradł kilkadziesiąt kratek i pokryw studzienek kanalizacyjnych

Autor Katarzyna Jamróz
Małopolska. W kilku powiatach ukradł kilkadziesiąt kratek i pokryw studzienek kanalizacyjnych

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze (powiat oświęcimski) zatrzymali i postawili 19 zarzutów 25-letniemu złodziejowi. Mieszkaniec powiatu chrzanowskiego ukradł kilkadziesiąt kratek i pokryw ze studzienek kanalizacyjnych na terenie Zatora oraz kilku innych powiatów w Małopolsce.

W listopadzie ubiegłego roku, w ciągu kilku dni na terenie Zatora nieznany sprawca ukradł kilkadziesiąt metalowych pokryw do studzienek kanalizacyjnych. Poszukiwaniami sprawcy kradzieży, który swoim bezmyślnym działaniem mógł zagrozić życiu i zdrowiu innych osób, zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze. Funkcjonariusze ustalili, że za kradzieżami stoi 25-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna został zatrzymany na początku grudnia 2021 r. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu trzy zarzuty kradzieży na terenie Zatora.

Analiza podobnych czynów do których doszło na terenie innych powiatów, pozwoliła na przypisanie sprawcy kradzieży dokonanych na terenie powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego oraz olkuskiego.

We wtorek (22 marca) podejrzanemu zostało przedstawionych kolejnych 16 zarzutów. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili także, że skradzione elementy metalowe, których szacowana wartość to blisko 50 tysięcy złotych, podejrzany sprzedał w punktach skupu złomu na terenie województwa śląskiego. Za kradzieże sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Inf.: KPP Wadowice

Fot.: Wikipedia.pl

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje