czwartek, 6 października 2022 11:54

Marek Kuchciński nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Autor Mirosław Haładyj
Marek Kuchciński nowym szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki, na antenie Polsat News skomentował doniesienia prasowe na temat następcy zdymisjonowanego Michała Dworczyka. – Wszystko wskazuje na to, że Marek Kuchciński zostanie nowym szefem KPRM – powiedział Terlecki.

Terlecki w Polsat News przyznał, że w kwestii następstwa Dworczyka praktycznie wszystko zostało już ustalone: – To jest decyzja, która zapadła, ale prezydium komitetu pozostawiło jeszcze trochę czasu Markowi Kuchcińskiego do przeanalizowania swoich zadań przyszłych i obsady personalnej, wszystkich spraw, które są z tym związane. Myślę, że te prace dobiegają końca i ta decyzja, powołanie będzie w najbliższych dniach.

Jednocześnie w rozmowie w Polsat News Terlecki zaprzeczył, jakoby kontrkandydatem Kuchcińskiego był Janusz Cieszyński, sekretarz stanu i, pełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa.

Dotychczasowy szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk (pełnił urząd od 2017 r.), złożył rezygnacje z funkcji w miniony piątek. Swoją decyzje uzasadniał względami osobistymi i przekonaniem, że tak efektywnie, jak do tej pory, nie jest w stanie dłużnej pracować. Z kolei Marek Susku z PiS-u zapytany o dymisję Dworczyka, odpowiedział, że jest ona związana z "aferą mailową".

Dzięki nominacji, Marek Kuchciński wraca do politycznego obiegu po tym, jak w 2018 r. został zmuszony podać się do dymisji z funkcji marszałka Sejmu po aferze związanej z przelotami rządowymi samolotami. Rejsy Kuchcińskiego kosztowały skarb państwa ponad 4 mln zł a ówczesny marszałek na pokład samolotu zabierał także swoich bliskich.

Inf.: Polsat News

Polska - najnowsze informacje

Rozrywka