czwartek, 24 października 2019 14:50

Marihuana na poddaszu i amfetamina w samochodzie. Suscy policjanci walczą z narkotykami

Autor Mirosław Haładyj
Marihuana na poddaszu i amfetamina w samochodzie. Suscy policjanci walczą z narkotykami

Suscy policjanci skutecznie walczą z narkotykowym procederem. Przekonał się o tym 36-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który to na poddaszu swojego domu hodował konopie indyjską.

Początkiem października funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z przewodnikiem i jego psem, odwiedzili właściciela posesji. Na poddaszu budynku ujawniono sprzęt do hodowli konopi, a także gotowe środki odurzające. Wszystko zostało zabezpieczone, a właścicielowi posesji zostały przez śledczych przedstawione dwa zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany przyznał się do popełnienia czynów zabronionych, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymania związane z narkotykami zostały dokonane przez suskich stróżów prawa w Suchej Beskidzkiej. Policjanci operacyjni zauważyli podejrzaną grupę trzech mężczyzn znajdującą się w samochodzie. Mundurowych nie zawiódł instynkt, gdyż w trakcie kontroli ujawniono woreczki z amfetaminą oraz marihuaną. Mężczyźni w wieku od 25 do 38 lat zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po wykonanych dalszych czynnościach wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających z ustawy o narkomani, za co grozi kara do 3 lat więzienia. Jeden z nich przyznał się także do popełnienia kradzieży na terenie Białki.

Wszystkie osoby trudniące się uprawą konopi indyjskiej muszą się liczyć, że wcześniej czy później wizyta mundurowych w ich domu jest nieunikniona, a konsekwencją tej wizyty będzie odpowiedzialność karna oraz finansowa.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje