piątek, 29 marca 2019 14:16

Mateusz Pieczara wywalczył tytuł "Guru Powiatu Wadowickiego i Oświęcimskiego"

Autor Mądry Natalia
Mateusz Pieczara wywalczył tytuł "Guru Powiatu Wadowickiego i Oświęcimskiego"

Uczniowie powiatu wadowickiego i oświęcimskiego walczyli o tytuł Multimedialnego Guru Powiatu Wadowickiego i Oświęcimskiego podczas IV Międzyszkolnego Testu Wiedzy Multimedialnej, który odbył się 22 marca br. w Zespole Szkół CKU w Radoczy.

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu wadowickiego i oświęcimskiego.

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i urządzeniach peryferyjnych, a tematem przewodnim szeroko pojęte multimedia: media społecznościowe, sprzęt komputerowy, gry komputerowe, grafika 2D i 3D, fotografia, dźwięk, film, druk.

Przygotowania do przeprowadzenia testu trwały od grudnia. Podobnie jak w ubiegłych latach, nauczyciel Technikum Grafiki i Poligrafii i Poligrafii Cyfrowej Jakub Frączek wspólnie ze swoimi uczniami wykonali stronę www, przez którą młodzież bezpośrednio mogła wysyłać zgłoszenia do konkursu za pomocą automatycznego formularza. Do udziału w teście zachęcano również poprzez profil na facebook’u „Radocza konkurs” oraz zaprojektowane i wydrukowane plakaty, które dostarczono do szkół.

Do etapu międzyszkolnego wyłoniono około 80 osób. Finaliści walczyli o tytuł „Multimedialnego Guru Powiatu Wadowickiego i Oświęcimskiego”, a głównymi nagrodami w konkursie były bony towarowe o łącznej wartości 1000 zł do jednej z sieci sklepów. Laureaci dodatkowo otrzymali wejściówki do APILANDII Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa.

- To dopiero czwarta edycja konkursu, ale już dziś zapraszamy na kolejną w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze za wyrównaną walkę i gratulujemy zwycięzcom. Składamy także podziękowania wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu wydarzenia – podsumowują organizatorzy z ZS CKU w Radoczy.

Laureatami IV edycji konkursu zostali:
1 - Mateusz Pieczara (SP nr 1 Wadowice)
2 - Mateusz Franik (SP Dąbrówka)
3 - Tomasz Mydlarz (ZSP Tomice)
4 - Dominik Macioł (SP nr 5 Andrychów)
5 - Martyna Stuglik (ZSS Sułkowice Bolęcin)
6 - Jakub Kasprzyk (SP Brody)
7 - Sebastian Rogóż (ZSP Spytkowice)
8 - Kamil Górkowy (ZSP Bachowice)
9 - Paulina Wypartowicz (ZS Izdebnik)
10 - Dawid Przystał (ZSP Bachowice).

Gratulujemy!

Info/Foto: Starostwo Powiatowe Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje

Rozrywka