piątek, 22 października 2021 04:42

Świeżo upieczeni Mistrzowie Małopolski są z Brzeska!

Autor Mirosław Haładyj

Trzy medale wywalczyły drużyny reprezentujące Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzesku podczas Małopolskiego Trójboju Lekkoatletycznego i Festiwalu Sztafet, który odbył się Mszanie Dolnej. W ten sposób zdobyły cenne punkty w klasyfikacji Igrzysk Dzieci organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Łupem brzeskich biegaczy i biegaczek padł jeden złoty krążek i dwa brązowe.

Największy sukces odnieśli chłopcy startujący w sztafecie szwedzkiej, którzy po pasjonującej walce zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając ekipy ZPO Mszana Dolna oraz SP 91 Kraków.

Świeżo upieczonymi Mistrzami Małopolski zostali Ksawery Bartnicki, Sebastian Kania, Franciszek Mrzygłód i Maciej Sambor. Sztafeta szwedzka to bieg rozstawny, którego uczestnicy mają do pokonania kolejno dystans, 100, 200, 300 i 400 metrów.

Reprezentanci brzeskiej „dwójki” przywieźli z Mszany Dolnej także dwa brązowe medale – oba wywalczone w sztafetach 4 x 100. Dziewczęta zostały wyprzedzone tylko przez rywalki z SP 91 Kraków oraz SP Poręba Wielka. Startowały w składzie: Berenika Kramer,Lena Łukowicz, Martyna Mendel i Klara Plichta. W sztafetach chłopców ZS-P Brzesko reprezentowany był przez Miłosza Migdała, Franciszka Mrzygłóda, Wiktora Pilcha i Macieja Sambora. Opiekunami brzeskich medalistów byli Renata Rożkowicz i Marcin Gromadzki.

Inf. i foto: UM Brzesko