piątek, 6 stycznia 2023 15:34

Mając 3 promile alkoholu w organizmie, dołączył do grona rekordzistów! Odpowie nie tylko za to

Autor Mirosław Haładyj
Mając 3 promile alkoholu w organizmie, dołączył do grona rekordzistów! Odpowie nie tylko za to

Policjanci z Wolbromia zatrzymali pijanego kierowcę renault. Mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie i dodatkowo dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło 2 stycznia 2023 roku na ulicy Sportowej w Wolbromiu. Policjanci z miejscowego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę renault. Podczas interwencji policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone przez mundurowych badanie alkomatem wykazało, że kierowca ma 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że mieszkaniec gminy Wolbrom ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierowca renault będzie musiał liczyć się z poważnymi konsekwencjami: za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, kara grzywny oraz obowiązek wpłaty 10 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Ponadto za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci przypominają:

Kiedy spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę! Konsekwencje takiego czynu mogą być bardzo poważne. Nie narażaj na niebezpieczeństwo siebie, pasażerów i  innych uczestników ruchu drogowego.

Inf.: KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka