piątek, 2 kwietnia 2021 07:39

Miechów: poszukiwany listem gończym usiłował przejechać policjanta

Autor Norbert Kwiatkowski
Miechów: poszukiwany listem gończym usiłował przejechać policjanta

Do niezwykle niebezpiecznego incydentu doszło na terenie gminy Miechów, gdzie 30-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia usiłował przejechać jednego z funkcjonariuszy przy próbie zatrzymania.  

Kamil P. od 2010 r. kilkukrotnie uznany był za winnego kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz pomimo orzeczonego dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przez trzy lata mężczyzna ukrywał się przez organami ścigania.

W ostatnim czasie, miechowscy policjanci ustalili prawdopodobne miejsce przebywania mężczyzny. 30 marca br. funkcjonariusze oczekiwali na 30-latka przed wytypowanym domem. Poszukiwany rzeczywiście przyjechał, ale gdy zorientował się jaki jest cel wizyty policjantów, wskoczył do otwartego samochodu i szybko ruszył w kierunku jednego z nich chcąc go przejechać.

Policjant znalazł się na masce auta, a mężczyzna nadal jechał nie reagując  na polecenia do zatrzymania się. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy sprawca został obezwładniony a pojazd zatrzymany. We wnętrzu samochodu znaleziono środki odurzające.

Tego dnia mężczyzna po raz kolejny złamał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza  w celu zmuszenia do zaniechania czynności służbowej, działając w zamiarze pozbawienia go życia. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

Źródło: małopolska.policja.gov.pl

Foto: zdjęcie poglądowe

Miechów - najnowsze informacje