piątek, 13 sierpnia 2021 09:31

MKS"Kalwarianka" z nowymi władzami. Co będzie ich oczkiem w głowie?

Autor Mirosław Haładyj
MKS"Kalwarianka" z nowymi władzami. Co będzie ich oczkiem w głowie?

Miejski Klub Sportowy "Kalwarianka" wybrał nowe władze. Prezesem klubu został Piotr Zadora, który nakreślił już główne cele, jakie wyznaczył sobie wraz z zarządem. Pierwszym będzie zbudowanie mocnej Akademii Piłkarskiej "Kalwarianki", tak aby w przyszłości trzon drużyny seniorskiej stanowili wychowankowie, drugim to przygotowanie Klubu do obchodów jubileuszu 100-lecia w 2023 roku.

12 lipca w siedzibie MKS "Kalwarianka" przeprowadzono wybory. Prezesem klubu został Piotr Zadora, Wiceprezesami Adrian Sadowski i Dawid Rupa, członkiem Zarządu Grzegorz Wypiór – cała trójka to zawodnicy Kalwarianki. Ponadto skład zarządu uzupełnili: Łukasz Kryjak, Rafał Bucki, Adam Frączek, Mariusz Opyrchał, Wacław Hobrzyk, Grzegorz Jagosz i Andrzej Ziemla a także poprzedni prezes Grzegorz Makówka.

– Jesteśmy niezwykle dumni i zaszczyceni tym, iż to nam przypadnie honor organizacji 100-lecia klubu, że to w nasze ręce został powierzony jeden z najstarszych klubów z okolicy

– mówił nowo wybrany Prezes Piotr Zadora i dodał:

– Jesteśmy młodymi ludźmi prowadzimy własne firmy, mamy spore doświadczenia biznesowe.
12 lipca w siedzibie MKS "Kalwarianka" przeprowadzono wybory/Fot.: Miejski Klub Sportowy "Kalwarianka”
12 lipca w siedzibie MKS "Kalwarianka" przeprowadzono wybory/Fot.: Miejski Klub Sportowy "Kalwarianka”

Nowy zarząd przedstawił główne cele do których należą: czyste i transparentne finanse, rozbudowa infrastruktury sportowej na stadionie, rozwój Akademii Piłkarską Kalwarianki, stworzenie Socios Kalwarianki. Ponadto jednym z najważniejszych celów będzie także godne uczczenie 100-lecia klubu.

Nowy prezes, odbył już serię spotkań, jednym z pierwszych była rozmowa z rodzicami z najmłodszych roczników. To dlatego, że "oczkiem w głowie" obecnych władz ma być rozwój grup dziecięcych i młodzieżowych. W tym kontekście warto odnotować, że Kalwarianka będzie prowadziła 8 zespołów z których jedynie dwie drużyny będą seniorskie. Pozostałe sześć to zespoły dziecięce i młodzieżowe. Najmłodszych dotyczyła też pierwsza ważna decyzja nowego zarządu. Prezes Zadora oświadczył, że w porozumieniu z PKS Św. Józef wszystkie dzieci z rocznika 2010 zostaną przyjęte w struktury klubu oraz wszystkie będą̨ grały w lidze.

"Oczkiem w głowie" obecnych władz ma być rozwój grup dziecięcych i młodzieżowych/Fot.: Miejski Klub Sportowy "Kalwarianka”
"Oczkiem w głowie" obecnych władz ma być rozwój grup dziecięcych i młodzieżowych/Fot.: Miejski Klub Sportowy "Kalwarianka”
– Jesteśmy kontynuacją dotychczasowych zarządów, będziemy też szukać słabych stron i będziemy je poprawiać. Chcemy ewoluować a nie robić rewolucję, dużym sukcesem dla mnie jest zatrzymanie w strukturach klubu Grzegorza Makówki dotychczasowego prezesa

– mówi nowy prezes Piotr Zadora.

Fot. i inf.: Miejski Klub Sportowy "Kalwarianka”

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje