poniedziałek, 8 maja 2023 10:36

Miesiącami pastwił się nad swoją partnerką. Nikt nie reagował na to piekło...

Autor Norbert Kwiatkowski
Miesiącami pastwił się nad swoją partnerką. Nikt nie reagował na to piekło...

Aż trudno sobie wyobrazić, z jakim piekłem musiała się mierzyć 41-letnia kobieta, która była ofiarą przemocy domowej zgotowanej przez swojego partnera. 40-latek z Chełmka jest podejrzany o znęcanie nad konkubiną oraz znieważenie i naruszenie nietykalności funkcjonariuszy.

2 maja, tuż po godzinie 18, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące agresywnego zachowania mieszkańca Chełmka wobec  swojej 41 – letniej partnerki.  Po chwili na miejscu zjawił się patrol policji. Mundurowi w domu zastali pokrzywdzoną oraz jej agresywnego konkubenta będącego pod wpływem alkoholu.

Mężczyzna nic sobie z tego nie zrobił i zaczął znieważać i naruszać nietykalność policjantów. Został obezwładniony i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych w oświęcimskiej komendy Policji. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu.

Następnie sprawą zajęli się policjanci pionu kryminalnego z komisariatu Policji. Na podstawie zebranych dowodów przedstawili podejrzanemu zarzut znęcania fizycznego i psychicznego nad konkubiną, którego dopuszczał się od dziesięciu miesięcy, a także zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Ponadto mając na względzie bezpieczeństwo pokrzywdzonej funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środków zapobiegawczych.

Dwa dni później, 40 – latek  został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzuty prokuratorskie oraz postanowienie o zastosowaniu wobec niego środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, natychmiastowego nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Został on poinformowany przez funkcjonariuszy o miejscach w których może znaleźć schronie. Ponadto mundurowi pouczyli go, że naruszenie prokuratorskiego nakazu oraz zakazów może skończyć się osadzeniem w areszcie śledczym.

Pokrzywdzona została objęta procedurą Niebieska Karta, dzięki której uzyska pomoc specjalistów z Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej, natomiast sprawca zostanie objęty nadzorem dzielnicowego.
Za przestępstwo znęcania grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Foto: policja.pl/zdjęcie poglądowe

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka