piątek, 9 lipca 2021 06:51

„Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem”. Mural z Jarosławem Kaczyńskim powstał w Nowym Sączu

Autor Aleksandra Tokarz
„Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem”. Mural z Jarosławem Kaczyńskim powstał w Nowym Sączu

Bukiet czerwonych róż i cytat z Ewangelii według św. Jana – „Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem”. Ścianę pod mostem kolejowym na ul. Węgierskiej w Nowym Sączu ozdobił kolejny mural. Jego bohaterem jest tym razem Jarosław Kaczyński. Zdjęcie, które w sieci zamieścił autor szybko wywołało ogromne zainteresowanie.

Mural z podobizną Jarosława Kaczyńskiego powstał w ramach cyklu "Serial na Węgierskiej". Lokalny artysta - Mgr Mors - na ścianie pod mostem kolejowym na ul. Węgierskiej od 2018 roku, cyklicznie tworzy nowe dzieło, nawiązujące do aktualnych zdarzeń w Polsce i na świecie.

Bohaterem "Serialu na Węgierskiej" był już między innymi Robert Lewandowski, Sylvester Stallone, Macaulay Culkin czy Józef Piłsudski. Teraz przyszedł czas na Jarosława Kaczyńskiego.

"Miłujcie się tak, jak Ja was umiłowałem." #serialnawegierskiej

Opublikowany przez Mgr Mors Środa, 7 lipca 2021

Głosy internautów są jednak podzielone - jedni mural chwalą, inni są wzburzeni. Sam artysta nie chce się wypowiadać na jego temat. - Nie chcę nic sugerować. Wypowiedziałem się na ścianie - powiedział w rozmowie z Gazetą Krakowską autor muralu Mariusz Brodowski.

Mgr Mors, czyli Mariusz Brodowski, to sądecki artysta, malarz, twórca murali, działacz społeczny i edukator. Początki jego twórczości to koniec lat 90-tych. - Pierwsze lata było to stricte graffiti. Dziś jest to szersza forma tworzenia.
W malarstwie staram się łączyć różne techniki oraz wykorzystuję dostępne multimedia. W okresie letnim działam w przestrzeni miejskiej pracując przy wielkoformatowych obrazach, natomiast zimą tworzę małe obrazy na płótnie w pracowni malarskiej
- pisze sam o sobie.

Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Wydział w Cieszynie Kierunek: Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalizacja malarstwo. W ciągu roku prowadzi warsztaty, szkolenia, spotkania.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje