niedziela, 10 października 2021 09:13

Minister Zdrowia apeluje do Konferencji Episkopatu Polski. „Proszę o wsparcie”

Autor Aleksandra Tokarz
Minister Zdrowia apeluje do Konferencji Episkopatu Polski. „Proszę o wsparcie”

Szef Ministerstwa Zdrowia zaapelował do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Chodzi o maseczki. Minister Niedzielski prosi abp. Gądeckiego, by w diecezjach, dekanatach i parafiach przypominać o konieczności ich noszenia.

Apel Adama Niedzielskiego trafił do abp. Stanisława Gądeckiego. W piśmie minister zdrowia wskazał między innymi, że „czyni wszystko, by czwarta fala nie dotknęła nas równie mocno, jak poprzednie trzy”. Dodatkowo szef resortu zdrowia podkreślił, iż rząd zapewnił każdemu chętnemu dostęp do szczepionki i możliwość jej przyjęcia. Jak dodał – w dużej mierze chroni ona przed zakażeniem, a na pewno przed ciężkim przebiegiem Covid-19.

- Niestety, biorąc pod uwagę liczbę zaszczepionych, nie jesteśmy w pełni chronieni przed zwiększoną transmisją wirusa. Nadal musimy ukierunkowywać nasze siły na ograniczenie tej transmisji i ochronę osób starszych, z osłabioną odpornością, przewlekle chorych, przez groźnymi konsekwencjami - zaznaczył Adam Niedzielski.

"Mając na uwadze zdrowie i życie obywateli Polski, w tym wiernych Kościoła Katolickiego, zwracam się do Waszej Ekscelencji z prośbą o wspólne działanie, które szczególnie ma na celu ochronę słabszych przed możliwym zakażeniem" - napisał minister. "Zwracam się do księdza arcybiskupa z apelem o przypomnienie w diecezjach, dekanatach oraz parafiach informacji o konieczności zasłaniania nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych".

Jak zaznaczył minister Niedzielski, noszenie maseczek, obok szczepień, to główne narzędzie do walki z epidemią. "Proszę o tę pomoc i liczę na wsparcie ze strony Episkopatu w tej swoistej edukacji społecznej, dzięki której możemy ograniczyć zasięg czwartej fali epidemii, na czym nam wszystkim powinno zależeć" - podkreślił.

koronawirus najnowsze informacje

inf. RMF FM, fot. Twitter/KPRM

Polska

Polska - najnowsze informacje