czwartek, 30 września 2021 08:13

Młodzi, świadomi ludzie. Uczniowie z Antolki w hołdzie powstańcom [FOTO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Młodzi, świadomi ludzie. Uczniowie z Antolki w hołdzie powstańcom [FOTO]

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterON”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Tym razem  do akcji włączyli się uczniowie klasy I wraz ze swoją wychowawczynią.

W ramach tego projektu pierwszoklasiści obejrzeli spektakl teatru lalek Pracownia za Piecem pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Przedstawienie to, oparte na relacji dziadek - wnuczka, w prosty sposób wyjaśnia dzieciom, czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Spektakl ten pokazał również najmłodszym, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważna jest dla nich korespondencja z młodymi. Dlatego też pierwszoklasiści bez wahania podjęli się wykonania kart pocztówkowych dla Powstańców, które pięknie ozdobili barwami narodowymi, a następnie wysłali do Uczestników Powstania Warszawskiego.

Dzięki tej akcji maluchy wzbogaciły swoją wiedzę na temat bohaterów walki o wolność sprzed lat, zostali  także uwrażliwieni na potrzebę pamięci o Powstańcach, którzy dziś są już ludźmi w bardzo podeszłym wieku i  każdy taki znak pamięci jest dla nich bardzo ważny.

Akcja ta wpisuje się znakomicie w program edukacji patriotycznej i obywatelskiej i w związku z tym planowana jest jej kontynuacja także w przyszłości.

Miechów - najnowsze informacje