czwartek, 8 sierpnia 2019 10:00

Moc atrakcji w czasie Święta Ziemi Gdowskiej

Autor Marzena Gitler
Moc atrakcji w czasie Święta Ziemi Gdowskiej

Tradycyjnie już, w pierwszy weekend sierpnia na Błoniach na Zarabiu w Gdowie zgromadzili się licznie mieszkańcy gminy oraz okolicznych miejscowości, aby wspólnie bawić się w czasie Święta Ziemi Gdowskiej. Dwudniowe wydarzenie, pełne dobrej muzyki, atrakcji dla najmłodszych i sportowych emocji było również okazją do pomocy jednemu z mieszkańców gminy.

Sobotnie popołudnie upłynęło pod znakiem wizyty Mistrza Świata federacji TWBA w wadze ciężkiej- Mariusza Wacha, który razem z siłownią Jodo-Gym i Andrzejem Sołdrą przygotowali bokserskie show oraz koncertu gwiazdy sobotniego wieczoru- zespołu Weekend. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, od wesołego miasteczka po warsztaty artystyczne przygotowane przez Centrum Kultury w Gdowie.

Drugi dzień Święta Ziemi Gdowskiej rozpoczął tradycyjnie turniej siatkówki plażowej współorganizowany z Zespołem Szkół w Gdowie, z wyjątkowo atrakcyjną nagrodą - biletami na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją okazało się spotkanie z Tulinkami- pluszowymi gwiazdami telewizji oraz niespodzianki przygotowane w Wiosce Indiańskiej.

Oficjalnego otwarcia Święta Ziemi Gdowskiej dokonał Gospodarz Gminy Gdów Pan Zbigniew Wojas, który powitał zaproszonych gości, a następnie wspólnie z Prezesem PSL – Władysławem Kosiniakiem - Kamyszem oraz Przewodniczącym Rady Gminy Gdów – Tadeuszem Ciężarkiem wręczył medale okolicznościowe wybite z okazji 742. rocznicy lokacji Gdowa oraz nadania herbu gminie Gdów.

Dla wszystkich chętnych doskonałym pomysłem okazało się wspólne zatańczenie energetycznej „belgijki”, po której można było podziwiać na scenie uzdolnioną artystycznie młodzież z naszej gminy, posłuchać koncertu Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz występu Zespołu Tańca i Śpiewu Małe Zręczyce . Niedzielne świętowanie zakończył koncert gwiazdy wieczoru, zespołu Łzy, który podbił serca publiczności wykonując zarówno stare przeboje jak „Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka” czy „Oczy szeroko zamknięte”, jak i nowsze utwory „Kiedy nie ma w nas miłości” czy „Życie jest piękne”.

Kończąc obchody 17. Święta Ziemi Gdowskiej Gospodarz Gminy Gdów podziękował Organizatorom, Partnerom oraz Służbom, które uczestniczyły w przygotowaniu i zabezpieczeniu imprez jak również wolontariuszom z Centrum Wolontariatu i darczyńcom, dzięki którym na leczenie i rehabilitację Piotra Biernata z Bilczyc udało się zebrać ponad 6500 zł.

Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej 2019 byli: Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie, a partnerami: Zespół Szkół w Gdowie, Klub Jodo Gym z Bilczyc.

Centrum Kultury w Gdowie, Fot. Piotr Sionko, Elżbieta Sionko

Wieliczka - najnowsze informacje