czwartek, 4 czerwca 2020 09:56

Moc atrakcji w Rabce-Zdrój – co koniecznie warto zwiedzić?

Autor Artykuł sponsorowany
Moc atrakcji w Rabce-Zdrój – co koniecznie warto zwiedzić?

Rabka-Zdrój to wyjątkowe miejsce, okrzyknięte w 1996 roku „Miastem Dzieci Świata”. Ten magiczny zakątek na Podhalu jest znany z uzdrowiska dla najmłodszych. Nie każdy jednak wie, że obfituje on też w ogrom atrakcji dla dorosłych. Malownicze szlaki, zabytkowe muzea, pomniki i ścieżki zdrowia to niejedyne urozmaicenia, z których słynie Rabka. Jeśli więc ktoś chce aktywnie spędzić czas – szczególnie z rodziną – powinien wybrać urlop w tym beskidzkim mieście. Co koniecznie trzeba w nim zwiedzić?

Atrakcje w Rabce – najciekawsze miejsca

Kto zawita do Rabki, powinien swoje kroki skierować do Parku Zdrojowego, który zajmuje imponującą powierzchnię 30 ha. Odnowiony w 2011 roku, zachwyca kilkoma tematycznymi ogrodami, bogatymi w różnorodną roślinność. Ogród różany, pnączy, skalny, wrzosowisko… w tym miejscu każdy odpocznie na łonie natury.

W centrum parku znajduje się pomnik Jana Pawła II, a na obrzeżach tłumnie odwiedzana tężnia solankowa i pijalnia wód mineralnych. Drewniane pawilony są bogate w szeroki wybór wód leczniczych. Park oferuje też inhalatorium na wolnym powietrzu. Wdychanie solankowego aerozolu to ogrom korzyści dla zdrowia, które wzmacniają układ odpornościowy.

W Rabce nie można pominąć fantastycznego parku rozrywki – Rabkolandu. Przez wielu fachowców uznawany za najsympatyczniejszy zorganizowany park rozrywki w Polsce, oferuje moc atrakcji dla najmłodszych, jak i najstarszych turystów. To właśnie w nim znajduje się około 250 ruchomych figur, które cieszą oczy – nie tylko dzieci. Do tego zjawiskowe magiczne pokazy nierzadko zapierają dech w piersiach.

Do atrakcji w Rabce niewątpliwie należą też muzea – w tym jedyne na świecie Muzeum Orderu Uśmiechu oraz muzeum Władysława Orkana. To drugie poprzez eksponaty, narzędzia i sprzęt przedstawia bogatą historię miasta. Jest ono usytuowane w klimatycznym zabytkowym XVII-wiecznym kościele z modrzewiowego drewna. Co ciekawe, można w nim podziwiać jedną z największych kolekcji rzeźb ludowych i obrazów na szkle.

Oczywiście atrakcje w Rabce obejmują też trasy i ścieżki – to znakomite propozycje dla aktywnych podróżników. Do wyboru są między innymi trzy szlaki – na Turbacz, Maciejową oraz Luboń Wielki. Ponadto czerwony szlak z Turbacza przez Rabkę na Babią Górę to część Głównego Szlaku Beskidzkiego. Wspaniałe widoki rozciągają się też z wieży widokowej zlokalizowanej obok górnej stacji wyciągu narciarskiego "Polczakówka".

Siłownie, baseny, place zabaw, koncerty, kabarety… Rabka żyje własnym życiem i skutecznie wciąga w nie turystów. Jednak, aby zwiedzanie było komfortowe, warto postawić na sprawdzone środki transportu. Czym można się przemieszczać po tym podhalańskim mieście?

Taxi Rabka-Zdrój – bezpieczne zwiedzanie o każdej porze

Poruszanie się po mieście nie jest problematyczne, a to wszystko dzięki taxi w Rabce-Zdrój. Kompleksowe usług świadczy między innymi Misiek Taxi, jedyne TAXI SUV 4x4 w tej okolicy. To znakomite rozwiązanie dla osób, które przybyły do Rabki pociągiem i chcą dotrzeć do swojej wynajętej kwatery.

Ponadto taxi Rabka-Zdrój to korzystna alternatywa dla każdego, kto chce się przemieszczać po mieście w większej grupie. Wynajęcie busów jest komfortowe również w trakcie wydarzeń kulturalnych, kiedy dorośli turyści planują imprezę z alkoholem. Taxi oferuje nawet transfery na lotnisko, dowóz zakupów na telefon i przewóz dokumentów na wskazany adres. 9-osobowe busy są bardzo pomocne w przypadku większych grup turystów, którzy chcą zwiedzić jak najwięcej atrakcji w krótkim czasie.

Podhale

Podhale - najnowsze informacje