piątek, 7 lutego 2020 14:38

Mocnym akcentem zakończono sezon kolędowy „za Gorcami”

Autor Marzena Gitler
Mocnym akcentem zakończono sezon kolędowy „za Gorcami”

Członkowie Zespołu Regionalnego Olszowianie już po raz trzeci spotkali się na wspólnym kolędowaniu pod hasłem "Co tam słychno za Gorcami" z zaprzyjaźnionymi zespołami Mali i Młodzi Hyrni oraz Hyrni z Nowego Targu.

Dzięki uprzejmości Urszuli Rzepki, Dyrektor Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce całą uroczystość zorganizowano w budynku tej szkoły. Na wspólnym kolędowaniu zgromadzili się licznie zaproszeni goście, zarówno z Olszówki jak i z Nowego Targu oraz rodzice i dziadkowie wszystkich „zespolanów”. Mali i Młodzi Hyrni wraz z Hyrnymi, przygotowani przez kierowników -  Macieja Warpechę oraz Małgorzatę Jaróg, przedstawili Jasełka po góralsku ze Świętą Rodziną, Aniołkami, Juhasami, Capem i królem Herodem, którego za swoje czyny dopadła w końcu Śmierć wraz z Diabłem, pozbawiając go życia. Gospodarze kolędy - Zespół Olszowianie - odegrali przedstawienie pt. „Herody” z królem Herodem, Żydem i Dziadem. Nie zabrakło również pięknie zaśpiewanych kolęd i pastorałek oraz tańców wykonanych przez małych górali. Cała uroczystość zakończyła się wspólnymi góralskimi życzeniami wraz z tradycyjnym podsuciem owsem oraz poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców członków zespołu Olszowianie.

Na pomysł tego wspólnego wydarzenia wpadł trzy lata temu Maciek Warpecha – informuje Prezes Stowarzyszenia Olszowianie. - Wspólne kolędowanie wpisaliśmy w kalendarz imprez cyklicznych. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnego kolędowania, a w szczególności  sołtysowi  Andrzejowi Gackowcowi z żoną,  przedstawicielom KGW Olszówka oraz wszystkim Olszowianom za wszelaką okazaną pomoc w naszym przedsięwzięciu – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy wydarzenia.

Wiola Kraus/ Gm. Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje