sobota, 6 czerwca 2020 15:00

MOKiS wznawia działalność

Autor Emilia Gara
MOKiS wznawia działalność

Po trzymiesięcznej przerwie Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraca do działalności w trybie stacjonarnym. Z tej okazji w budynku MOKiS odbyła się konferencja z udziałem burmistrza Jarosława Szlachetki, dyrektora Piotra Szewczyka oraz kierownika krytej pływalni Danuty Przęczek.

Po Muzeum Niepodległości oraz Bibliotece Publicznej przyszedł czas na odmrożenie naszej największej  jednostki kulturalnej wraz z filiami. Dzisiaj chcemy zakomunikować jak będzie wyglądało to odmrożenie. Mamy przygotowany harmonogram określający od kiedy rozpocznie swoje funkcjonowanie MOKiS i kryta pływalnia – powiedział burmistrz Jarosław Szlachetka.

Od soboty 6 czerwca 2020 r. wszystkich miłośników dużego ekranu przyjmie pod swe skrzydła Kino Muza z nową propozycją programową. Seanse będą odbywać się trzy razy dziennie, o godz.: 15:00, 17:30 i 20:00, z wyjątkiem poniedziałku. Na każdym seansie może znajdować się maksymalnie 30 osób. Widownia zostanie podzielona na trzy sektory i każdy z nich będzie przypisany do konkretnego seansu, aby widzowie nie zajmowali tych samych miejsc.

W poniedziałek 8 czerwca 2020 r. swoją działalność wznowi Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu wraz z filiami w Bęczarce i Głogoczowie oraz Domu Ludowym z zajęciami stacjonarnymi, w formie indywidualnej i w grupach do maks. 15 osób.

Wracamy do pracy stacjonarnej. Przez ostatnie trzy miesiące pracowaliśmy online w ramach Myślenickiego Ośrodka Domowej Kultury. To było ponad 20 propozycji, które realizowaliśmy w formie internetowej. Teraz wracamy do pracy w trybie stacjonarnym, lecz w nowym reżimie sanitarnym. […] Wracamy do tej formuły sprzed zamknięcia instytucji kultury. Co nie oznacza, że całkowicie wychodzimy z sieci. Mamy plan, aby w dalszym ciągu realizować  te działania, które skupiały największe zainteresowanie. Co niezwykle istotne wracamy też z pracą na krytej pływalni. […] Bardzo proszę naszych gości o wyrozumiałość. Jesteśmy instytucją uczącą się nowych  procedur. Będziemy na pewno egzekwowali ankietę sanitarną, aby w przypadku zagrożenia reagować na bieżąco – powiedział Piotr Szewczyk, dyrektor Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach.

Otwarcie krytej pływalni Aquarius jest planowane na 15 czerwca, po spełnieniu wszystkich wszystkich wymagań sanitarnych. Maksymalnie na basenie będzie mogło przebywać do 50 osób (do 4 osób na torze) oraz po 2 osoby w saunie. Grota solna pozostanie zamknięta.

Zajęcia dla dzieci poniżej 5 roku życia oraz osób powyżej 60 roku życia i przewlekle chorych nie będą realizowane.

Inf. i fot.: UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje