czwartek, 1 kwietnia 2021 10:53

Most w Radziszowie nie zostanie szybko otwarty. “Usterka jest znacznie poważniejsza”

Autor Aleksandra Tokarz
Most w Radziszowie nie zostanie szybko otwarty. “Usterka jest znacznie poważniejsza”

5 marca rozpoczął się remont mostu łączącego ul. Jana Pawła II z ulicą Brzegi w Radziszowie. Remont przeprawy był niezbędny, ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Gdyby nie szybka reakcja, most mógłby zostać zamknięty na stałe. Po wyremontowanym moście nie przejedziemy jednak tak szybko, jak się wydawało.

- Pierwotnie wykonawca otrzymał zgodę na całkowite zamknięcie mostu do 5 kwietnia. W trakcie prowadzonych przez ostatnie tygodnie prac wykryto, że usterka jest znacznie poważniejsza, niż zakładano. Zdaniem wykonawcy dalsze całkowite zamknięcie mostu dla ruchu samochodowego, pieszego i rowerowego jest absolutną koniecznością. Wprowadzenie ruchu wahadłowego lub otwarcie mostu w godzinach szczytu komunikacyjnego wiązałoby się z realnym niebezpieczeństwem dla podróżujących. Dlatego na czas prowadzonych prac most w Radziszowie wciąż pozostanie całkowicie zamknięty - informuje skawiński samorząd.

Remont i związane z nim utrudnienia potrwają do 25 maja.

Na czas prowadzonych prac wyznaczono objazdy. Od zachodniej strony rzeki będzie biegł przez ulice Brzegi - Kolejową - DW 953 - Mickiewicza. Od strony wschodniej - przez ulice Skawińską - Radziszowską - Żwirki i Wigury - Mickiewicza - DW 953. Na drogach pojawi się stosowne oznakowanie, które będzie znajdowało się w mieście Skawina, Radziszowie oraz Rzozowie.

Skawina jak Dolina Chochołowska? Do parku miejskiego zawitała wiosna
Mieszkańcy Skawiny mają swoją Dolinę Chochołowską. Fioletowy dywan można już podziwiać w Parku Miejskim. Tymczasem na ten na Podhalu wciąż jeszcze trzeba poczekać. Tam bowiem panują na razie zimowe warunki.

fot. UMiG Skawina

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje