niedziela, 12 marca 2023 18:47

Musieli działać w środku nocy. Turysta wyszedł w góry i nie było z nim kontaktu

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Musieli działać w środku nocy. Turysta wyszedł w góry i nie było z nim kontaktu

Sobota (11 marca) okazała się dla ratowników z Podhalańskiej Grupy GOPR bardzo pracowita. W mediach społecznościowych opisali 4 interwencje.

O pracowitej sobocie poinformowali ratownicy w mediach społecznościowych. Pierwsza interwencja została przeprowadzona w Gorcach.

– Gorce: 16.30 na Centrum Powiadamiania Ratunkowego przekazuje informacje o poszkodowanej znajdującej się na niebieskim szlaku z Ochotnicy Dolnej na Lubań -  kobieta ma uraz podudzia. Na pomoc ruszają Ratownicy z Krościenka i Ochotnicy. Ewakuują poszkodowaną - przy pomocy quada na gąsienicach i samochodu - do Ochotnicy, skąd zabiera ją karetka pogotowia. Zakończenie działań: 20.30.

Kolejna akcja odbyła się w Pieninach.

– Pieniny:16.35 Ratownicy w Szczawnicy na prośbę Zespołu Ratownictwa Medycznego pomagają w transporcie chorego. Zakończenie działań: 17.00.

Następnie w Gorcach ratownicy musieli pomóc dwójce turystów, którzy zabłądzili na niebieskim szlaku z Turbacza do Koninek:

– Gorce:16.58 Ratownicy ze Stacji Centralnej z Rabki oraz z Turbacza wyruszają na pomoc dla dwójki turystów, którzy zabłądzili na niebieskim szlaku z Turbacza do Koninek. Turyści zeszli w kierunku Olszowego potoku, gdzie stracili orientację i zadzwonili do pomoc. Ratownicy dotarli do poszkodowanych i ewakuowali ich przy pomocy quadów na gąsienicach do Koninek. Zakończenie działań: 21.00.

Ostatnia akcja (nocna) dotyczyła turysty, z którym urwał się kontakt.

– Gorce:23.49 Ratownicy z Turbacza wyruszają na pomoc dla turysty, który podszedł w stronę Koninek - niebieskim szlakiem i nie ma z nim kontaktu. W trakcie działań, okazuje się, że poszukiwany znajduje się cały i zdrowy w Koninkach.

Inf. i foto: GOPR

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka