poniedziałek, 14 marca 2022 14:07

Musk wyzwał Putina na pojedynek. "Zgadzasz się?"

Autor Katarzyna Jamróz
Musk wyzwał Putina na pojedynek. "Zgadzasz się?"

Elon Musk na swoim profilu na Twitterze wyzwał prezydenta Rosji, Władimira Putina na pojedynek. Stawką jest Ukraina.

Od samego początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę miliarder i szef SpaceX wspiera Ukraińców. Najpierw podjął decyzję o udostępnieniu szybkiego internetu satelitarnego Starlink, a następnie ogłosił, że zostaną dostarczone do Ukrainy terminale satelitarne, które zapewnią tamtejszym służbom dostęp do internetu.

W poniedziałek (14 marca) Musk opublikował post na Twitterze w którym bezpośrednio zwrócił się do prezydenta Rosji, oznaczając jego oficjalny profil.

– Niniejszym wyzywam Władimira Putina na pojedynek. Stawką jest Ukraina

– napisał na Twitterze Elon Musk.

Tweet Elona Muska nie pozostał bez odpowiedzi. Dimitrij Rogozin, były Zastępca Przewodniczącego Rządu Federacji Rosyjskiej zacytował fragment bajki Aleksandra Puszkina pod tytułem „Bajka o popie i jego parobku Osiłku”, który w odniesieniu do samego Muska znaczy, że ten jest zbyt młody i słaby żeby pojedynek z nim miał w ogóle sens.

Niestety Rosja ograniczyła mieszkańcom dostęp do zachodnich mediów społecznościowych. Zablokowany został dostęp do Facebooka, Twittera i Instagrama. Być może Musk zdecyduje się wysłać Putinowi gołębia pocztowego z informacją o pojedynku.

Fot.: Wikipedia.pl

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje